У Миколаївському муздрам театрі традиційно відзначили День Соборності України

У Миколаївському національному академічному театрі драми та музичної комедії відбулись святкові урочистості до свята Дня Соборності України, яке наша держава відзначає 22 січня.

Про це повідомляє телеканал «МАРТ».

День Соборності – негласно вважають другим днем народженням України, адже цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. З 1999 року згідно указу Президента України цей день щороку відзначається на рівні держави.

Вже традиційно у стінах Миколаївського національного муздрам театру відбувся святковий захід, де були присутні активні мешканці громади, волонтери, військові, представники влади і перші особи міста й області. Заступник голови облдержадміністрації Микола Марінов звертаючись до присутніх зазначив, цей день має вагу не стільки політично в історії України, а спершу ціннісно, адже нагадує кожному громадянину про важливість загальнонародного єднання.

У цей день я згадую слова свого батька, він мені казав: «Синку, у тебе завжди є вибір: ти можеш шукати розбіжності з людиною або знайти, що вас єднає». Так і колись УНР і ЗУНР (прим.ред. —Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка) знайшли те, що їх єднало. Так само це стосується кожного з нас: чоловік з дружиною, батьки з дітьми. Ми можемо завжди сваритися, але завжди є те, що нас об’єднує. Тому в цей день я вітаю кожного з вас, це свято кожного з нас. З днем єдності, з Днем Соборності України, — привітав присутніх посадовець.

За свої заслуги перед Україною та її народом, в таких галузях розвитку як освіта, медицина, промисловість, місцеве самоврядування, виховання молодого покоління та інші чимало миколаївців отримали державні нагороди.

Те, що миколаївці отримують такі нагороди і здобувають високі звання  говорить про те, що Миколаїв докладає чимало зусиль в утвердженні державності України, переконаний міський голова Олександр Сєнкевич.

Це свято дуже значне для України! Воно є нагадуванням про те, що ми не завжди були єдиною сім’єю, постійно щось розділювало нас і сьогодні наша щоденна робота є не лише збагачення чи поліпшення благ власної родини або себе, але і робота над тим, щоб наша країна була великою та заможною, — сказав мер Миколаєва.

Святковий концерт пройшов під акомпанемент величних творів світил української літератури, загальна суть яких була спрямована на заклик всіх громадян до єднання заради протистояння зовнішнім ворогам та світлого  майбутнього.

Нагадаємо, у Миколаївському обласному художньому музеї ім. Верещагіна завершується незвичайна виставка моделей історичних будівель міста, створених за допомогою конструктора «Lеgо». Її автор – миколаївський дизайнер Олександр Єрмолаєв. Більшість з моделей можна побачити віртуально на світлинах.

Як відомо, на початку грудня Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії представив глядачам нову сезонну прем’єру — виставу «Мишоловка». Творча робота за жанром є різновидом трагікомедії і зачіпає проблемні питання людського світобачення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram