Рік тому, 29 березня 2022 року, російські окупанти здійснили ракетний удар по будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації. Терористичний акт з боку агресора забрав життя кількох десятків людей, а споруда після цього не підлягає відновленню.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».
О 8:45 одна з камер відеоспостереження на сусідній будівлі зафіксувала момент влучання ворожого снаряду. Пізніше аналітики Української правозахисної групи «Truth Hounds» разом з «Центром Просторових Технологій» провели дослідження і дійшли висновку, що ймовірно по Миколаївській ОДА вдарили ракетою «Калібр», яку випустив один із кораблів флоту Російської Федерації у Чорному морі. Найвірогідніше, снаряд випустили з фрегата «Адмірала Ессен».
Невдовзі документалісти опублікували інформацію про склад та кількість військових, які брали участь у терористичному акті.
Ракетний удар зруйнував центральну секцію будівлі. Влучання призвело до обвалу будівлі з дев’ятого до першого поверху. Начальник обласної військової адміністрації Віталій Кім тоді повідомив, ракета знищила його кабінет. А також припустив, що такі дії окупантів засвідчили про те, що ворог відмовився від наміру наступати на Миколаїв після місяця безуспішних спроб взяти місто.
Окупанти передумали наступати на Миколаїв. Чому? Тому що, якщо ти збираєшся щось захоплювати, тобі потрібен пункт управління областю, куди підведені всі комунікації, управління, зв’язок. Коротше, вони зрозуміли, що Миколаїв вони х*р візьмуть — Віталій Кім, голова Миколаївської ОДА
Розбирання завалів і пошук тіл загиблих тривали майже тиждень. 5 квітня Обласна військова адміністрація опублікувала список загиблих. Трагедія забрала життя 37 людей — це 17 співробітників облдержадміністрації, 10 представників тероборони, 6 військовослужбовців, 2 працівники Господарського суду, директор КП «Госптехобслуговування» і працівник «Миколаївської варти». Ще понад 30 людей отримали поранення.
За оцінками експертів будівля не підлягає відновленню. Атака росіян на Миколаївську ОДА є визнаним воєнним злочином, адже адмінбудівля — це цивільний об’єкт, захищений міжнародним гуманітарним правом. А відтак військово-політичне керівництво країни-агресорки буде відповідати за цей злочин.
Більше про актуальну інформацію щодо ситуацію в Україні та Миколаївській області може знайти: