Фото: AFP

Прикордонники за місяць виявили понад 500 недійсних COVID-сертифікатів

Упродовж місяця, з 21 серпня до 21 вересня, прикордонники провели близько трьохсот тисяч перевірок COVID-сертифікатів за допомогою програмного забезпечення SafeBorder і виявили понад 500 недійсних.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко, передає Укрінформ. Він уточнив, що програмне забезпечення позначило як недійсні 575 сертифікатів із 290 000 (менш як 0,2%).

За місяць прикордонники провели близько трьохсот тисяч перевірок COVID-сертифікатів у українців, які поверталися з-за кордону, а також в іноземців. Понад півтисячі з них виявилися недійсними, – сказав Демченко.

За словами речника, частина документів “мала явні ознаки підробки”. У цих випадках прикордонники передають інформацію правоохоронним органам.

Решта власників сертифікатів, з якими виникли проблеми під час верифікації документа, після повернення в Україну були відправлені на карантин, зазначив Демченко.

Читайте також: COVID-сертифікат за 6 тисяч: медпрацівниця підробляла дані в базі МОЗ

Прикордонники перевіряють QR-код на сертифікатах за допомогою електронного пристрою з програмним забезпеченням SafeBorder від Мінцифри. До мережі цифрових сертифікатів підключені понад 40 країн.

У вересні повідомлялось, що силовики ліквідували схему з виготовлення міжнародних сертифікатів про вакцинацію від COVID-19. Зловмисники організували схему з Волинської, Львівської та Чернівецької областей

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram