ФОТО: Кіберполіція України

COVID-сертифікат за 6 тисяч: медпрацівниця підробляла дані в базі МОЗ

Кіберполіцейські викрили двох осіб у внесенні до електронних баз Міністерства охорони здоров’я неправдивих відомостей про вакцинацію – за псевдовакцинацію громадяни платили близько 6 000 гривень.

Про це інформує Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Схему виготовлення підроблених сертифікатів організувала 44-річна працівниця медичного закладу спільно зі своїм 27-річним знайомим, який виконував роль посередника. У месенджері громадянам пропонували отримати міжнародний сертифікат без проходження вакцинації від COVID-19.

За інформацією правоохоронців, за 1500 гривень фігуранти пропонували сертифікат про вакцинацію без внесення даних особи до бази електронної системи охорони здоров’я, і натомість за 6 000 гривень можна було отримати сертифікат із внесенням даних до бази МОЗ.

Читайте також: COVID-вакцинацію хочуть організувати у всіх школах – для вчителів та батьків учнів

Поліцейські провели обшуки за місцями роботи та проживання правопорушників, під час яких було вилучено мобільні телефони, банківські картки, зразки сертифікатів про вакцинацію та «чорнові» записи.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри фігурантам.

Правоохоронці встановлюють осіб, які скористалися послугами цих осіб.

Нагадаємо, Кабінет міністрів підтримав впровадження обов`язкової вакцинації від коронавірусу працівників закладів освіти, працівників міністерств, органів влади та місцевих державних адміністрацій. Відповідну пропозицію Міністерства охорони здоров`я було підтримано на засіданні уряду 22 вересня

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram