Протягом минулого року миколаївці задекларували понад 1 мільярд 200 мільйонів гривень доходу

Протягом 2021-го року мешканці Миколаївської області задекларували понад 1 мільярд 212 мільйонів гривень доходу. Про це розповіли в головному управлінні Державної податкової служби у Миколаївській області. З цієї суми понад 94 мільйони гривень було сплачено податків, що надійшли до громад нашої області в рамках реформи децентралізації. Також у податковій розповіли скільки мільйонерів нині проживають у нашому регіоні та як довго триватиме кампанія з декларування.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

90% декларацій до податкової подали громадяни-одноосібники, тобто люди, які мають у власності земельні паї та самостійно їх обробляють, розповіла заступник начальника державної податкової служби у Миколаївській області Ольга Купчишина.

Задекларовано з податку на доходи фізичних осіб 70,8 млн грн, які повністю надійшли до бюджетів об’єднаних територіальних громад, – каже Ольга Купчишина.

Також протягом минулого року в області задекларували свої доходи 117 мільйонерів.

Це громадяни, які декларували доходи отримані з продажу об’єктів рухомого і нерухомого майна, отримували іноземні доходи. І особлива увага у нас приділяється громадянам, які мають право скористатись податковою знижкою. Така декларація подається протягом року аж по 31 грудня – розповіла заступник начальника ГУ ДПС у Миколаївській області.

Правом на податкову знижку в 2021-му році скористались 2627 осіб. До повернення задекларували майже 7,6 мільйони гривень. Переважну суму з цих грошей громадяни вже отримали. Ті, хто скористався правом на податкову знижку лише наприкінці року, отримають відшкодування протягом січня-лютого.

Також у податковій нагадали, що з січня 2022-го року стартувала кампанія декларування доходів громадян, одержаних протягом минулого року. І в цьому році звід доведеться подавати в новій формі.

Нова форма декларації передбачає об’єднання звітності податку на доходи з фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Також даною декларацією передбачено надання додатків: ЄСВ 1, ЄСВ 2, ЄСВ 3. Але такі додатки надають тільки фізичні особи-підприємці. Громадяни подають нову форму декларації без даних додатків, – розповіла начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб Галина Боненко.

Також чиновниця нагадала, що декларант може подавати декларацію особисто, за допомогою уповноваженої  особи, надіслати поштою, або скористатись послугами електронного зв’язку. Можна скористатись електронним кабінетом за допомогою електронних ключів. Їх за заявкою можна отримати безпосередньо в податковій службі. Граничний термін подання декларацій про майновий стан і доходи – 1 травня 2022-го року. А термін сплати податкового зобов’язання спливає 1 серпня.

Раніше повідомлялось, що Миколаївські ФОПи зобов’язали користуватися касовими реєстраторами.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram