Миколаївські ФОПи зобов’язали користуватися касовими реєстраторами

З 1 січня 2022 року підприємців Миколаївщини зобов’язали користуватися реєстраторами розрахункових операцій.

Про це під час прес-конференції в обласному управлінні податкової служби  розповіла заступниця начальника відомства Ольга Купчишина. Нові вимоги діють на платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, повідомляє телеканал «МАРТ».

З нового року набрав чинності закон, відповідно до якого користування касовими апаратами стало обов’язковим для ФОПів, які проводять розрахункові операції. З 1-го січня підприємці згідно з вимог Податкового кодексу зобов’язані застосовувати класичний реєстратор розрахункових операцій, тобто пристрій, який друкує фіскальні чеки, або ж програмний застосунок, який можна встановлений на будь-який гаджет. Він надсилає квитанції на електронну пошту покупця.   

На сьогоднішній день по Головному управлінню ДПС у Миколаївській області налічується 6591 реєстраторів розрахункових операцій. У 2021 році було зареєстровано 1 684 РРО, у 2022 році — 56 реєстраторів розрахункових операцій. Станом на 10 січня 2022 року програмних РРО у Головному управлінні налічується 2 372, з них у 2020-2021 роках зареєстровано 1 702, у 2022 році — 670. Це свідчить про те, що платники податків сумлінно дотримуються вимог закону, — розповіла Ольга Купчишина.

Заступниця очільника обласної Державної податкової служби Ольга Купчишина додала, що платники єдиного податку першої групи звільнені від обов’язку використовувати реєстратори. Вимога застосовувати РРО також не поширюється на підприємців, які здійснюють торгівлю в селах, якщо обсяг їхнього річного доходу не перевищує 167 мінімальних зарплат.

Загальна сума доходу має не перевищувати 1 мільйон 85 тисяч гривень. Це не стосується тих підприємців, які торгують підакцизними товарами, — пояснили в податковій службі.

В податковій кажуть, обов’язкове користування реєстраторами запровадили для того, щоб вивести з тіні розрахунки в галузі торгівлі та послуг, зробити прозорим оподаткування малого бізнесу і захистити інтереси споживачів завдяки поетапному розширенню фіскалізації розрахункових операцій.

Нагадаємо, уряд звільнив підприємців, які торгують у сільській місцевості, від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів).

Як відомо, у вересні минулого року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виділення 460 мільйонів гривень Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування для фінансової допомоги на випадок безробіття.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram