Торгівлю у селах звільнили від касових апаратів

Уряд звільнив підприємців, які торгують у сільській місцевості, від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів).

Про це йдеться у постанові Кабміну від 23 грудня.

Рівень доходів підприємців у селах значно менший, ніж у містах, а за умов карантинних обмежень він ще більше знизився.

Витрати на придбання РРО стануть для них додатковими фінансовими навантаженнями, що матиме негативні наслідки для бізнесу. У той же час, використовувати програмні РРО як альтернативу, не всі можуть через нерівномірне покриття швидкісним Інтернетом або його відсутність у селах. Тому уряд вирішив підтримати таких підприємців, щоб вони не закривали бізнес і не звільняли своїх працівників і надали можливість не застосовувати у своїй діяльності РРО, — сказала міністр економіки Юлія Свириденко.

Відповідно до рішення Кабміну від обов’язкового застосування РРО звільняються суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів) за умови не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати).

Нагадаємо, з січня платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять розрахунки готівкою, повинні застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій.

Нагадаємо, Україна завершує 2021 рік із найвищим доларовим ВВП за всю історію — близько 195 мільярдів.

Як відомо, 15 вересня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виділення 460 мільйонів гривень Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування для фінансової допомоги на випадок безробіття.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram