Потрібна політична воля Кабміну, — віце-мер Віталій Луков щодо проблеми з Варварівським мостом

Перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков заявив, що через складну бюрократичну тяганину процес передачі Варварівського (Південнобузького) мосту у власність держави постійно відкладається.

Про це йшла мова в ході програми «Діалог» на телеканалі «МАРТ».

За словами посадовця, міська влада та уряд маю різне бачення вирішення цього питання. Віталій Луков відзначив, що Миколаївська мерія вже прорахувала для чиновників Кабміну приблизний кошторис ремонту моста у трьох варіантах: мінімальному, середньому і оптимальному. Мова йде про суму в понад мільярд гривень.

Віце-мер не виключає, що буде особисто відряджений до столиці, аби по черзі відвідувати кожен кабінет уряду з всіма необхідними документами.

В «Укравтодорі» заявили, що готові взяти Варварівський міст собі на баланс, проте необхідне узгодження Мінфіну. Той начебто теж готовий, але необхідно вказати, за які гроші вони потім будуть його утримувати. Ми на це все відповідаємо. Потім нас запитують, скільки грошей потрібно, щоб його відремонтувати. Місто замовило проект за більш ніж один мільйон гривень, все прорахували. Далі знову питання: за якою програмою держава буде утримувати і ремонтувати цей міст. На жаль, відчуваю, що доведеться брати всі документи і особисто їх супроводжувати в Києві з кабінету в кабінет, – розповів Віталій Луков.

Він також наголосив, що допоки продовжується затяжне паперове листування з державними виконавчими органами, сама проблема і небезпека через аварійнійсть мосту нікуди не зникала, адже з кожним роком його стан ускладнюється.

Я дуже хочу, щоб в цьому рік ми закінчили цю епопею. Адже навіщо місту замовляти ще одну експертизу стану мосту за півтора мільйона гривень? Одну зробили, бачимо, що все це затягується. Зрештою, для прийняття об’єкта на баланс необхідно рішення не одного міністерства, а потрібна політична воля Кабміну загалом, — підкреслив Віталій Луков.

Нагадаємо, в серпні 2020 року мер Миколаєва Олександр Сєнкевич заявив, що «Укравтодор» офіційно прийняв на баланс Варварівський міст. Однак пізніше глава Служби автомобільних доріг у Миколаївській області Владислав Невеселий спростував дану інформацію.

Тоді Владислав Невеселий розповів, що для передачі Варваровського мосту на баланс «Укравтодору» ще потрібно пройти ряд процедур. Зокрема, узгодити передачу з Міністерством економіки України, отримати рішення Кабінету Міністрів України, а також провести комісію за участю «Укравтодору», Служби автодоріг та балансоутримувача.

Пізніше виявилося, що в «Укравтодорі» та Міністерстві розвитку економіки не можуть розібратися, де знаходиться повний пакет документів, який необхідний для передачі Варваровського мосту у державну власність.

Як відомо, у березні цього року, міністр інфраструктури Владислав Криклій назвав ремонт аварійного Варварівського моста в Миколаєві в числі пріоритетних проектів, які підлягають реалізації у 2021 році.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram