ФОТО: REUTERS

Посольство працює над евакуацією з Казахстану 43 українців – МЗС

Посольство України в Казахстані взаємодіє з перевізниками, щоб допомогти 43 українцям, які звернулися по допомогу, якнайшвидше залишити територію країни.

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, пише Укрінформ. Він запевнив, що Міністерство закордонних справ вживає заходів задля захисту інтересів українців у Казахстані.

Нині до посольства звернулися 43 громадянина. Усі вони – пасажири скасованих авіарейсів із Алмати та Нур-Султана. Загроз безпеці українців немає. Вони забезпечені тимчасовим житлом та їжею, дипломати підтримують із ними регулярний зв‘язок, – зазначив Ніколенко.

Він додав, що за інформацією казахстанської сторони відновлення роботи міжнародного аеропорту м. Алмати заплановане на 7 січня.

Посольство взаємодіє з перевізником, аби зазначені громадяни змогли залишити територію Казахстану за найближчої нагоди, – запевнив речник МЗС.

Ніколенко також повідомив, що наразі відсутня інформація про потрапляння наших громадян в надзвичайні ситуації на тлі подій у Казахстані.

Він закликав українців продовжувати неухильно дотримуватися рекомендацій МЗС: уникати місць масового скупчення людей, насамперед у великих містах, без нагальної потреби не залишати місця проживання, виявляти підвищену пильність і обережність, а за потреби допомоги негайно звертатися до посольства.

Нагадаємо, на початку січня у Казахстані спалахнули газові протести, які переросли у зіткнення з поліцією. Соціальна напруга виникла внаслідок стрімкого подорожчання зрідженого газу. Силовики почали застосовувати проти людей сльозогінний газ та шумові гранати.

Станом на ранок, 5 грудня, влада Казахстану заявила, що повернула контроль над вулицями центральних міст, а поліція затримала понад дві сотні протестувальників. У країні також відправили у відставку уряд.

Пізніше стало відомо, що у Казахстані повністю вимкнули інтернет та телемовлення а також не працює мобільний зв’язок.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram