Порти Миколаєва у «зерновій угоді», турсезон і розмінування в області: головне з пресконференції Віталій Кіма

Розблокування роботи миколаївських портів буде актуальним після звільнення Кінбурської коси. Таку думку озвучив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім під час сьогоднішньої пресконференції. Про це, а також щодо інших важливих тем, які озвучив очільник області, дивіться у матеріалі Олександра Матюшенка.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Так прокоментував начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім нещодавню заяву президента Туреччини Реджепа Ердогана. Останній раніше сказав, що Росія не перешкоджатиме виходу турецьких суден з портів «Миколаїв» та «Ольвія». Натомість в Анкарі не дали жодних пояснень про терміни та як це втілюватиметься у життя. Нагадаємо, ще у листопаді 2022 року Україна звернулася до міжнародних партнерів з ініціативою безпечного транспортування агропродукції через Чорне море та пропозицією включити порт «Миколаїв» до «зернової угоди». Однак подальших обговорень не було.

За оцінками Міністерства аграрної політики України, завядки розблокуванню повноцінної роботи миколаївських портів наша держава зможе збільшити експорт зерна удвічі. 

Також Віталій Кім торкнувся теми розмінування території Миколаївщини. За його словами нині у регіоні, окрім саперів Державної служби з надзвичайних ситуацій, ще працюють групи фахівців з низки європейських держав. До кінця року в Миколаївській області від вибухонебезпечних предметів планують очистити 85 тисяч гектарів.

Нині в області опрацьовано понад 51 тисячу гектарів. На рахунок туристичного сезону Віталій Кім зауважив, що його старт очікується на початку червня. Втім доступ мешканців і гостей Миколаївщини буде лише до внутрішніх водойм області. Чорноморське узбережжя залишатиметься закритим для туристів через мінну небезпеку та ризик ворожих обстрілів.

Всі внутрішні водойми, парки та інші туристичні об’єкти, які не були у прифронтовій зоні, підкреслив Віталій Кім, будуть дозволенні для відвідування.   

Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області може знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram