Ослаблений імунітет – не єдиний наслідок коронавірусної хвороби. Часто Ковід впливає і на центральну нервову систему та може викликати психічні розлади. І це ще один виклик, до якого вже готуються медики.
Про це та інше йшлося під час онлайн-брифінгу керівника Центру психічного здоров’я Оксани Баланської в Миколаївській ОДА, повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.
Страхи, фобії та панічні атаки – ці та інші психічні розлади можуть виникати упродовж протікання коронавірусної хвороби та навіть після одужання.
Реакція на реальну загрозу, коли наша дія допоможе зменшити небезпеку – це нормальний здоровий страх, тривога, яку ви відчуваєте тоді, коли реальної небезпеки немає, це фобія, дуже сильна тривога, яка не має реальної причини – це панічна атака, – уточнила Оксана Баланська.
Порушення сну та тривожність – типові скарги тих, хто уже перехворів на ковід. Особливість цієї хвороби полягає у тому, що вона викликає порушення у роботі центральної нервової системи.
За словами Оксани Баланської існує три шляхи вирішення проблеми тривожних станів людини.
Це чисто медикаментозне вирішення проблеми, це поєднання медикаментозного лікування та роботи з психологом та або психотерапевтом, або самостійно, або у чистому вигляді робота з психологічної корекції, зауважила Оксана Баланська.
Фахову допомогу в цьому питанні надають спеціалісти Центру психічного здоров’я і для того, щоб потрапити до них на прийом не потрібно електронного направлення.
Головна порада від Оксани Баланської: не намагатися співіснувати з нервово-психічними ускладненнями, а своєчасно звернутись за фаховою допомогою до спеціалістів.
Нагадаємо, що сімейний лікар розповіла про правила харчування при COVID-19.