Початок опалювального сезону в Миколаєві під загрозою зриву

Початок опалювального сезону в Миколаєві під загрозою зриву. Керівництво АТ “Миколаївгаз” ситуацію називає критичною: працівники компанії можуть залишитись без зарплати, а населення – без газу і тепла.

Ситуація виникла, каже фінансовий директор АТ “Миколаївгаз” Сергій Черніков, через заборгованість теплогенеруючих компаній за розподіл природного газу, передають кореспонденти телеканалу “МАРТ”.

На кінець жовтня заборгованість двох підприємтств – “Миколаївоблтеплоенерго” та “Миколаївська ТЕЦ” – складає близько 60 млн. – наводить дані Сергій Черніков.

Якщо борги на погасять, працівники “Миколаївгазу” на три місяці можуть залишитись без зарплат. Але проблема, каже головний інженер компанії Олексій Рубський, ще й у тому, що під загрозою і виконання річної інвестиційної програми.

Це заміни проблемних ділянок газопроводу, заміни шкафних регуляторів, встановлення індивідуальних лічильників, котрі так важливі для населення. Все це може бути пі загрозою для нашого населення, – застеріг Олексій Рубський.

Наразі в Миколаївгазі бачать вирішення ситуації єдиним шляхом: якщо підприємству Миколаївоблтеплоенерго виплатити борги допоможе місцева влада, а Миколаївській ТЕЦ – держава.

Однак директор ОКП Миколаївоблтеплоенерго наголошує, проблема не зникне, доки її не вирішать на законодавчому рівні – і не врегулюють тарифи, умови укладення публічних договорів та реструктуризації боргів.

Наразі ситуацію, що склалась, планують обговорити на сесії міськради. Олександр Сєнкевич сподівається, депутати підтримають виділення коштів для ОКП Миколаївоблтеплоенерго. Також у міськраді мають надію, що вирішити проблему допоможе і центральна влада.

Раніше, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич передав Президенту України Володимиру Зеленському лист з приводу блокування рахунків «Миколаївоблтеплоенерго». Про це він сказав під час прямого ефіру у соцмережах 24 вересня. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram