Фото: Міністерство оборони України

План реформування Укроборонпрому розгляне уряд та РНБО

План заходів з реформування держконцерну “Укроборонпром”, яке має завершитися в 2021 році, буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів та Ради національної безпеки і оборони.

Про це заявив новопризначений директор концерну Юрій Гусєв, передає Укрінформ з посиланням на прес-службу Укроборонпрому. Очікується, що на наступному тижні буде перереєстровано законопроєкт щодо реформування Укроборонпрому, який надасть можливість та всі інструменти для корпоратизації підприємств концерну.

“Погоджено, що цей план заходів буде винесено і на розгляд уряду, і на розгляд РНБО”, – зазначив Гусєв.

Гусев зазначив, що після призначення його на посаду генерального директора концерну вже були проведені наради у Прем’єр-міністра, секретаря РНБО та з віцепрем’єром з питань стратегічних галузей промисловості. Між усіма учасниками є повне порозуміння щодо розробки конкретного плану заходів з реформування Укроборонпрому.

Концепція реформування Укроборонпрому (УОП) передбачає, що у 2021 році цей держконцерн припинить своє існування. Залишиться 65 підприємств, які буде поділено на два холдинги – Оборонні системи та Аерокосмічний холдинг.

Читайте також: Миколаївський бронетанковий завод передав армії оновлені БТР-80

Підприємства УОП мають функціонувати за принципами корпоративного управління та прозорості. Холдинги матимуть наглядові ради. Впровадження ефективної системи корпоративного управління дасть змогу уникнути будь-яких корупційних ризиків.

Ключовим питанням для здійснення реформи УОП є ухвалення нового законодавства, яке дасть змогу корпоратизувати підприємства-учасники концерну, досягти їхнього фінансового оздоровлення та позбавити від боргів, які накопичувались десятиліттями.

Раніше повідомлялось про те, що Україна має намір закупити в наступному році партію турецьких безпілотників Bayraktar. Вони надійдуть безпосередньо до української армії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram