Фото: Facebook (сторінка - Артем Свистун)

Пішла з життя заслужена артистка України Сталіна Лагошняк

У вівторок, 25 січня, на 83 році життя пішла з життя заслужена артистка України, акторка Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Сталіна Лагошняк.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Артем Свистун.

Колектив Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру висловлює співчуття рідним і близьким у зв’язку із передчасною смертю заслуженої артистки України Сталіни Лагошняк. – йдеться у дописі.

Сталіна Василівна Лагошняк народилася у 1939 році у селі Бабстово Єврейської автономної області Росії. Закінчила Дніпропетровське театральне училище. Працювала актрисою у Тернопільському українському музично-драматичному театрі та Миколаївському українському музично-драматичному театрі. З 1969 року – актриса Миколаївського російського драматичного театру ім. В. П. Чкалова (нині – Миколаївський академічний художній російський драматичний театр).

Читайте також: Миколаївський росдрам театр показав нову виставу «Селфі зі склерозом»

Протягом 30-ти років Лагошняк була завідувачкою трупи театру. У якості режисерки поставила ряд вистав: «Білосніжка і сім гномів» Л. Устінова, О. Табакова, «Карлик Ніс» за В. Гауфом, «Дюймовочка» за Г-X. Андерсеном, «Кіт у чоботях» за Ш. Перром, для дорослої аудиторії – «Привиди» Г. Ібсена. Як акторка, створила велику галерею образів як драматичного, так і комедійно-характерного плану.

У 1996 році Сталіна Василівна була удостоєна почесного звання «Заслужена артистка України». У 2014 році нагороджена відзнакою Миколаївської обласної ради «За заслуги перед Миколаївщиною» ІІ ступеня, у 2017 – І ступеня. У 2019 році – відзнакою Миколаївської міської ради «За заслуги перед містом Миколаїв» та відзнакою Миколаївської обласної ради «Хрест Святого Миколая».

Прощання зі Сталіною Лагошняк відбудеться у четвер, 27 січня з 12.00 до 14.00 на сцені Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, – повідомив директор Миколаївського росдрам театру.

Нагадаємо, 31 жовтня, не стало миколаївської художниці Серафими Федорівни Сєнкевич – заслуженого митця України. Вона була рідна тітка міського голови Миколаєва Олександра Сєнкевича. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram