Піротехніки ДСНС розміновують пшеничні та ячмінні поля: скільки боєприпасів знайшли

Щодня піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій працюють над розмінуванням Миколаївщини після ворожих обстрілів. Днями рятувальники збирали боєприпаси на пшеничних та ячмінних полях.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».

Уламки ракет, касетні елементи від реактивних систем залпового вогню та нерозірвані боєприпаси – такі знахідки нині вилучають піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій в Миколаївській області. В Очаківському районі рятувальники опрацювали території пшеничних та ячмінних полів з гарним врожаєм, який зараз намагаються скосити наші хлібороби.

Через постійні обстріли та багато снарядів, які не здетонували, робота в полі тепер нагадує лотерею. Кожен день агрономи працюють в небезпеці, бо не знають, «чиста» земля чи із «сюрпризами» від російських окупантів.

Щоб аграрії могли працювати на комбайнах безпечно, піротехніки обстежують ретельно обстежують поля, а у разі виявлення вибухонебезпечного предмету спершу кваліфікують його і лише потім вирішують, як його ліквідувати. Боєприпаси вивозять в спеціально відведене місце і знищують шляхом контрольованого підриву.

У багатьох населених пунктах та навіть на виноградниках піротехніки знаходять «хвости» від російських «Ураганів». Такі залишки доводиться витягувати трактором, настільки сильно вони повстрягали в українську землю. Більшість з них не несуть загрози людям, однак ідентифікувати та встановити це можуть лише фахівці. Лише за один день роботи в полях рятувальники відпрацювали 31 локацію і вилучили 18 боєприпасів.

У ДСНС наголошують, якщо ви знайшли предмет, схожий на снаряд, одразу телефонуйте за номерами 101 або 102 і в жодному разі не чіпайте небезпечну знахідку.

Нагадаємо, у селі на Миколаївщині місцевий депутат сільради побив ногами жінку.

Раніше повідомлялося, поліція затримала миколаївця, який облаштував нарколабораторію на кухні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram