Піротехніки ДСНС знешкодили майже дві тисячі вибухонебезпечних предметів з початку року

З початку 2021 року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили і знищили 1 625 вибухонебезпечних предметів, в тому числі три авіаційні бомби.

Про це пишуть на сайті Головного управління ДСНС України у Миколаївській області.

У повідомленні зазначено, що тільки за минулу добу, 25 січня, співробітники ДСНС зробили 12 виїздів, в ході яких виявили на територіях 57 боєприпасів.

Крім того, тривають роботи з розмінування звільнених територій Донецької і Луганської областей. Так, протягом 25 січня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, обстежили 1,28 гектарів території, де виявили та вилучили три вибухонебезпечних предмета.

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій просить громадян телефонувати «101» або «102» у разі виявлення вибухонебезпечних предметів і не намагатися знешкодити їх самостійно.

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Нагадаємо, у жовтні минулого року, Новобузькому районі Миколаївської області рятувальники ДСНС знищили 28 снарядів часів Другої світової війни.

Як повідомляв «МАРТ» раніше, піротехніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення в Миколаївській області виявили на території Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» чотири артснаряди часів минулих воєн.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram