Обговорити та винести на розгляд сесії. Учора, 24 травня, депутати міської ради зібралися на постійну комісію з питань прав людини, законності та гласності. Серед питань порядку денного проєкт програми «Доступна вода». Як ініціатива може працювати в Миколаєві та що про неї думають народні обранці, дивіться у сюжеті.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».
На черговій сесії Миколаївської міської ради, що відбудеться 30 травня, депутати можуть розглянути програму «Доступна вода». Проєкт підготував департамент житлово-комунального господарства. Логіка проста. Нині миколаївці мають змогу набирати питну воду в спеціально обладнаних точках. Їх по місту близько 180. Більшість установок Миколаїв отримав безкоштовно, як гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів. Однак це устаткування треба обслуговувати: міняти фільтри, ремонтувати тощо.
Точки видачі питної води можуть розподілити між трьома установами: комунальними підприємствами «Миколаївоблтеплоенерго» та «ДЕЗ Пілот» і управлінням охорони здоров’я. Питання викликало дискусію. На думку голови комісії з питань законності та гласності Олени Кісельової, треба створювати окреме комунальну установу.
На реалізацію програми треба 37 мільйонів гривень. Нині фінансування в бюджеті не передбачено, тож у майбутньому доведеться перерозподіляти кошти. Раніше секретар Миколаївської міської ради заявляв, після війни можуть розглянути ідею створення комунального підприємства, яке візьме на баланс точки видачі очищеної води, буде їх обслуговувати та продавати воду населенню. За попередніми розрахунками, вартість одного літра становитиме 20 копійок.
Чи ухвалять проєкт програми «Доступна вода», стане відомо вже наступного тижня, 30 травня, під час чергової сесії міської ради. Тож, стежимо за розвитком подій далі.
Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області може знайти: