ФОТО: з відкритих джерел

Парламент підвищив “мінімалку” в Україні

Верховна Рада України збільшила мінімальну заробітну плату в країні до 5 тисяч гривень місячну і 29,2 гривень погодинну.

«За» відповідний законопроєкт № 3963 проголосували 295 нардепів.

Результати голосування / Скріншот

Зокрема, передбачено збільшити мінімальну зарплату на 5,86% – до 5000 гривень з 1 вересня.

У той же час з метою збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та мінімальною зарплатою збільшуються витрати на підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС. Його розмір складе 2 тисячі 225 гривень (підвищення складе 5,86%).

Додаткові витрати на оплату праці в зв’язку з підвищенням розмірів мінімальної зарплати та посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС будуть забезпечені завдяки економії витрат за бюджетною програмою «Обслуговування державного боргу».

Ця сума складе 3,5 мільярда гривень. Вона виникла в зв’язку з відхиленням фактичного курсу національної валюти по відношенню до іноземних валют у порівнянні з прогнозними курсом.

Крім того, будуть збільшені і планові податкові надходження на 541,3 мільйона гривень, в тому числі з податку та збору на доходи фізичних осіб – на 461,3 мільйона гривень і податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – на 80 мільйонів гривень.

Інфографіка порталу “Слово і діло”

Відзначимо, згідно з даними поіменного голосування всі народні депутати, які представляють у Верховній Раді України інтереси жителів Миколаївської області, проголосували «за» прийняття даного законопроекту. Зокрема, Ірина Алахвердиєва, Максим Дирдін, Артем Чорноморов, Ігор Негулевський, Олександр Гайду, Давид Арахамія, Ігор Копитін, Олександр Пасічний та Олена Мошенець.

Нагадаємо, в Україні з 1 вересня планують підвищити мінімальну зарплату

Як відомо, У п’ятницю, 17 липня, на ранковому пленарному засіданні, Верховна Рада прийняла постанову «Про створення і ліквідацію районів».

Раніше повідомлялось, Верховна Рада України на засіданні 14 липня завершила розгляд понад 3,5 тисячі поправок законопроекту «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор». За прийняття закону в цілому проголосували 248 нардепів, 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram