ФОТО: Facebook, Олександр Ткаченко

Окремі об’єкти Чорнобильської зони можуть внести до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Окремі об’єкти Чорнобильської зони можуть увійти до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але для цього буде потрібно зробити ще багато кроків.

Про це на своїй сторінці на Facebook повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Зона відчуження – місце, де емоції від побаченого потрібно переосмислювати. Наживо сприймаєш все зовсім інакше … Саме тому завдання МКІП і Державного агентства розвитку туризму – розвиток зони відчуження як туристичної дестинації і внесення окремих об’єктів в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але цьму передуватимуть багато кроків, – пише Ткаченко.

Зараз усіх туристів цікавить станція, ДУГА та місто-привид Прип’ять. Та, крім цих об’єктів, у зоні вдосталь потужних локацій, які важливо відвідати:

? У Прип’яті щонайменше ще є завод «Юпітер», цікаві мозаїки Литовченка, гербова 16-поверхівка, пожежна частина, будівля міськвиконкому та кінотеатр;

? Церкви у селі Красне та в сторону Житомира і КПП «Полісся»;

? Розсоха із залишками та звалищами ліквідаційної техніки;

? Градирні біля ЧАЕС;

? Країзнавчий музей історії Полісся тих територій та музей цивільного захисту «Зірка Полин» безпосередньо про ліквідацію трагедії;

? На тій самій Дузі цікаво пройти по тунелю за нею та поміж жилих будівель;

? Піонертабір «Казковий»;

? КПП «Зелений Мис»;

? Веломаршрут, що проходить через декілька старих сіл: Опачичі, Оташів, Купувати, Городище. Там навіть можна познайомитись із жителями старих самоселів;

? У теплу пору року сплавитись на каяках по воді: дикість та краса природи і жодної асоціації з цивілізацією;

? Судоремонтні крани на іншому березі річки з причалу у Прип’яті – локація обмежена через більше забруднення, але оглянути їх ближче також можна безпечно.

І цей список може лише поповнюватись.

Будемо розвивати. Бо, це не тільки туристична атракція, але й місце пам’яті, куди варто приїхати, щоб усвідомити правду про катастрофу та її «кінцевий ефект», -написав Ткаченко.

Нагадаємо, 9 листопада, в День української писемності та мови, пройшов 20-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram