Наталя Іосипова, фото - НікВесті

Обласна конференція «ОПЗЖ» не мала права висувати кандидата в мери Миколаєва

Член Миколаївської міської територіальної виборчої комісії Наталя Іосипова каже, що Миколаївська обласна парторганізація «ОПЗЖ» не мала права висувати кандидата в мери Миколаєва.

За словами Наталії Іосипової, згідно з Виборчим кодексом України, обласна організація будь-якої з політичних партій може висувати кандидатів у мери міст тільки за умови, якщо така організація відсутня в місті, повідомляють НікВесті.

“Частиною 5 статті 217 Виборчого кодексу України визначено, що обласна організація може висувати кандидатів в разі якщо відсутня відповідна організація даної партії в місті. У Миколаєві міська партійна організація «ОПЗЖ» існує з 2010 року. Тобто, якщо ми знову звернемося до частини 5 статті 217 Виборчого кодексу, то ми побачимо, що кандидата на посаду мера Миколаєва має право висувати саме міська партійна організація”, – заявила Іосипова.

Вона також зазначила, що єдиним випадком, коли міська організація не може висувати своїх кандидатів – рішення, яке вже було прийнято на обласній конференції.

Читайте також: У Миколаєві представників ОПЗЖ закидали яйцями

Наталя Іосипова заявляє, що міськвиборчком ще 19 вересня отримав повідомлення про те, що 20 вересня в Миколаєві повинні були пройти збори парторганізації ОПЗЖ, на якому і було прийнято рішення про висунення її глави Артема Ільюк кандидатом в мери Миколаєва.

“Миколаївський міськвиборчком 19 вересня був поінформований міською організацією партії «ОПЗЖ» про те, що 20 вересня пройдуть загальні збори парторганізації по висуненню кандидатів в депутати до Миколаївської міської ради та міського голови. 20 вересня в засобах масової інформації було розміщено інформацію про те, що відповідні загальні збори відбулися”.

Виходячи з приписів статті 217 Виборчого кодексу України реєстрації підлягають кандидати від міської організації, так як нею рішення щодо їх висунення було прийнято до прийняття такого рішення обласною організацією “ОПЗЖ”. Це моя правова позиція, як члена виборчої комісії, яку я збираюся озвучити на засіданні міськвиборчкому. Остаточне рішення залишається за Миколаївською міською територіальною виборчою комісією, – зазначила Наталія Іосипова.

Раніше керівник Миколаївської обласної партійної організації політичної партії «Опозиційна платформа – За Життя», народний депутат України Юрій Загородній заявив, що він та організація не збираються підтримувати кандидатуру Артема Ільюка на пост Миколаївського міського голови.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram