Фото: Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА

“Ніка-Тера” розпочала перевалку нафтопродуктів

У жовтні “Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА” приступив до перевалки нового виду наливних вантажів – рідкого бітуму.

Про це повідомляють у пресслужбі порту.

У порту обробили чотири перші танкери-бітумовози з Греції та Іспанії. Таким чином, порт “НІКА-ТЕРА” продовжує успішно розширювати лінійку оброблюваних наливних вантажів. Крім бітуму, порт перевалює соняшникову олію. Раніше порт також обробляв такі наливні вантажі, як оцтову кислоту, вінілацетат і стирол-мономер.

Перевалка нафтопродуктів  це новий етап у розвитку порту. Ми і далі будемо розширювати номенклатуру оброблюваних вантажів. Почавши перевалювати бітум, ми залучаємо в регіон нові інвестиційні проекти. Справа в тому, що бітум надходить в Україну в рамках президентської програми “Велике будівництво” і призначений для будівництва і ремонту автомобільних доріг в тому числі і Миколаївської області, – прокоментував Алім Агакішиєв, начальник порту “МСП НІКА-ТЕРА”.

Портовики зазначають, вантаж перевалюється з танкерів-бітумовозів на спеціалізовані автомобільні і залізничні цистерни, призначені для перевезення бітуму. Перевалка здійснюється за допомогою установки, яка оснащена трьома наливними станціями, що дозволяють одночасно завантажувати три бітумовози, в середньому по 20 хвилин.

Слід відзначити, у 2019 термінал прийняв 410 суден, перевантаживши 8,637 млн тонн вантажів. Структура вантажообігу виглядала таким чином:

  • зернові, зернобобові та олійні вантажі склали понад 5,9 млн тонн або 69% від загального обсягу;
  • навалочні – 1,7 млн тонн (19,7%);
  • шрот і висівки – 772,5 тис. тонн (8,9%);
  • наливні – 204, 7 тис. тонн (2,4%).

Нагадаємо, у червні миколаївський “Морський спеціалізований порт “Ніка-Тера” відправив партію шроту соняшнику компанії “Kernel” на ринок Китаю, таким чином, обробивши більше три мільйонів тонн вантажів з початку 2020 року.

Як відомо, порт “Ніка-Тера” переміг у двох номінаціях ХІІІ Національного морського рейтингу України: “Золота тонна” і “Абсолютний ріст”.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram