Ніякої зупинки посеред опалювального сезону не буде, — віце-мер Луков про борги Миколаєва через різницю в тарифах

Перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков запевнив, що незважаючи на необхідність місцевому бюджету погасити заборгованість за опалення у близько 450 мільйонів гривень, що накопичилась через різницю у тарифах, загрози відключення Миколаєва від тепла під час опалювального сезону немає.

Про це посадовець сказав у прямому ефірі телеканала «МАРТ».

За його словами, у мерії зараз ведеться активна робота щодо пошуку коштів необхідних для погашення наявної заборгованості. Віталій Луков зазначив, що є механізми за якими компенсувати частину боргу зможе держава.

Одразу запевню, що ніякої зупинки посеред опалювального сезону не буде. Щодо погашення боргів, то тут потрібно дивитися по їх складовим: є такі, що були штучно створені державою через неприйняття тарифів, які вона сама і ухвалила. Тож там є узаконенна тарифна різниця, тому ми будемо чекати від держави по цьому компенсації. Фактично це і є основна сума боргу. А також є і планова заборгованість, адже ми розуміємо, що «Нафтогаз» продає не по певній вартості газ. Далі є меморандум між цієї компанією, місцевими органами влади та урядом про те, що буде відповідна компенсація. Саме за цим договором КабМін на наступний рік внесе у наш податковий бюджет додаткові податки, зокрема +4% до ПДФО. Це якраз є той ресурс, який держава передає на місця, а ми маємо спрямувати його на компенсацію різницю у тарифах, — пояснив перший заступник міського голови.

Віталій Луков додав, що Миколаїв буде змушений заощаджувати на фінансуванні деяких сфер життєдіяльності міста, оскільки питання тепла є складовою енергетичної безпеки міста і одним з його найприорітетніших напрямків.

Посадовець не оминув увагою і долю персональної відповідальністі кожного миколаївця щодо наявності цієї заборгованості. Він подякував тим містянам, які справно сплачують за комунальні послуги і визнав, що у Миколаєві є чимала кількість тих, хто ухиляється від цього.

Відстежити їх (прим.ред — неплатників) можно, однак боротися з ними — технологічно складно. Просто відімкнути когось від тепла складно, особливо зважаючи, якщо це централізоване опалення. Ми розуміємо, що є такі, хто не може оплатити, однак у більшості випадків — це просто людська безвідповідальність, — вважає Віталій Луков.

Нагадаємо, Миколаївський міський голова Олександр Сенкевич повідомив, що під час чергового опалювального сезону в Миколаєві не буде застосовуватися економічно обгрунтований тариф на опалення в розмірі 2,5 тисяч гривень за гігакалорію.

Як відомо, на початку вересня Асоціація міст України запропонувала президенту й уряду спосіб не допустити зростання тарифів і запобігти зриву опалювального сезону.

Також повідомлялося, Олександр Сєнкевич обурився, що компенсувати різницю між обгрунтованими тарифами на опалення і тими, що будуть діяти в найближчому опалювальному сезоні, будуть місцеві бюджети.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031