Фото: MSN.com

Нідерланди планують легалізувати евтаназію для дітей до 12 років

Уряд Нідерландів планує легалізувати евтаназію для невиліковно хворих дітей, яким ще не виповнилось 12 років. 

Міністр охорони здоров’я Гуго де Йонг анонсував розробку правил для цієї практики, які, як очікується, будуть впроваджені в наступні кілька місяців, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на DW.

Дитяча евтаназія у Нідерландах сьогодні дозволена тільки для неповнолітніх віком від 12 років і новонароджених за згодою їх батьків.

У віці від 12 до 16 років дітям потрібна згода батьків. Починаючи з 16 років потрібна тільки згода пацієнта. Наразі немає ніяких юридичних положень, що стосуються дітей віком від 1 до 12 років, і педіатри закликають це змінити.

Читайте також: У більшості людей є вроджений імунітет до COVID-19, – Комаровський

Медичне дослідження дійшло до висновку, що зміна правил буде застосовуватися тільки до невеликої групи з п’яти-десяти дітей на рік, для яких паліативної допомоги недостатньо, щоб полегшити страждання, пояснив де Йонг. У більшості цих випадків пацієнти страждають через рак або порушення обміну речовин.

Нідерланди і сусідня Бельгія стали першими країнами в світі, що легалізувала евтаназію в 2002 році, але пацієнти повинні відповідати суворим критеріям, перш ніж може бути проведена процедура.

Згідно з законодавством Нідерландів, кандидати на евтаназію повинні відчувати “нестерпні і нескінченні страждання”, і повинні просити померти “щиро і переконливо”. Процедура також повинна бути схвалена як мінімум двома лікарями.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський підписав закон №904-IX, який унормовує електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами, тобто продаж ліків через інтернет.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram