Євген Комаровський. Фото - Сегодня

У більшості людей є вроджений імунітет до COVID-19, – Комаровський

В інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону український педіатр заявив, що такі люди не можуть захворіти на коронавірус.

На думку лікаря, на колективний імунітет до COVID-19 покладатися не можна. Про це пише Обозреватель.

“До коронавірусу в досить великої кількості людей, очевидно, є вроджений імунітет. Вони просто не хворіють, і все. Тобто перехворіють не всі, тому що хтось не може цим захворіти за визначенням. У нього така імунна система, що її коронавірус перемогти не може. І таких людей чимало”.

“Ми зараз постійно намагаємося оцінювати колективний імунітет за наявністю антитіл. Кажуть: “Ось навіть у Нью-Йорку антитіла всього в 30%, незважаючи на такий спалах”, тобто нам усім до колективного імунітету, до 60–70% [перехворілих у популяції], ще дуже довго”.

“Але вже ж відомо всім, що величезна кількість людей хворіє і в них немає антитіл (або вони виявляються в незначній кількості), водночас імунна система залишає клітини пам’яті, вона може надалі справлятися з інфекцією”, – зазначив Комаровський.

Читайте також: В Україні продовжили карантин до кінця року

Медик вважає, що коронавірус стане звичайним захворюванням, таким самим як грип.

“У результаті рано чи пізно ми вийдемо на те, що смертність або летальність [від коронавірусу буде] на рівні грипу. Ми до цього прийдемо. Незважаючи на те, що мене дуже критикували за спробу порівняння коронавірусу з грипом”, – сказав лікар.

Нагадаємо, що миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що школи міста підуть на канікули 22 жовтня.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram