У Центральній бібліотеці імені Марка Кропивницького вже розпочали підготовку до Великодня. Днями там пройшов майстер-клас з виготовлення пасхальної прикраси. Відвідувачі робили її у техніці артишок.
Про це йдеться у програмі «Новини» на телеканалі «МАРТ».
Вже дві тисячі років від покоління до покоління у світі передаються традиції святкування світлого дня Великодня. Однак уявити український Великдень без писанки майже неможливо. Напередодні християнського свята у Центральній бібліотеці імені Марка Кропивницького відбувся майстер-клас з виготовлення такого оберегу любові, миру та добра, який вже незабаром прикрашатиме собою Великодні кошики.
Сьогодні у нас виготовлення пасхальної прикраси у вигляді писанки в техніці артишок. Таку назву цей вид мистецтва має тому, що він дуже нагадує суцвіття квітки артишоку. Тому-то й така назва. А взагалі такі вироби виготовляють у цій техніці дуже часто, – розповіла керівниця асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.

Сенс цієї техніки полягає у вирізанні, складанні та згинанні шматочків паперу або тканини, які далі використовують для створення пасхальної прикраси. Так у руках майстринь народжуються тривимірні вироби.
Це артишок, який використовується саме для пошиття різних ковбиків, подушечок. А майстрині використовують для оздоблення пасхальних яєць, іграшок на ялинку. Сьогодні ми використали цю техніку для створення пасхального яйця. Його можна використати для декору будинку. Також для освячення наших крашанок, прикраси нашого пасхального кошика, – поділилась майстриня Віра Жевнер.

Ця робота дуже копітка, але оригінальна, каже майстриня. Такі обереги можна виготовляти всією родиною, адже це може стати чудовою і теплою традицією підготовки до Великодня.
Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області можете знайти:




