НБУ. Фото - bank.gov.ua

НБУ попередив про подальше зростання комунальних тарифів

У Національному банку попередили українців, що тарифи у 2022 році на житлово-комунальні послуги потребуватимуть корекції у бік збільшення.

Як пояснюють у Нацбанку, така необхідність продиктована підвищенням цін на енергоносії у світі, передає Перший Діловий.

У НБУ нагадали, що торік рішення уряду з фіксації тарифів на «блакитне паливо» для населення та виробників тепла посприяли збереженню «кревних» для громадян та дещо уповільнили інфляцію, однак вже цього року тарифи неминуче коректуватимуть.

Читайте також: “Нова пошта” оновила тарифи на 2022 рік

У Центробанку стверджують, що крок щодо приведення тарифів на комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня дозволить усунути дисбаланси в енергетичному секторі. При цьому очікується, що це створить суттєвий інфляційний тиск та призведе до погіршення прогнозів. Однак відтермінування такого рішення створюватиме надалі квазіфіскальні дисбаланси, а також ціновий тиск у майбутньому.

Тож регулятор наголосив, що саме підвищення тарифів і стане одним з ключових ризиків для інфляції поточного року.

Читайте також: Тарифи на тепло та гарячу воду не зростуть до кінця опалювального сезону – Шмигаль

Нагадаємо, депутати миколаївської міської ради виділили 30 мільйонів гривень для погашення заборгованості за газ для «Миколаївоблтеплоенерго».

У листопаді Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що ні Кабінет Міністрів, ні регулятор не планують віялових відключень електроенергії в Україні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram