Доктор історичних наук Ігор Ніколаєв розповів про особливості політичних репресії 1930-х років на території Миколаєва, зазначивши, що серед різних верств населення найбільш вразливою стала інженерно-технічна інтелігенція.
Про це він розповів в ефірі програми “Діалог”.
За словами науковця, якщо виокремлювати постраждалі версти населення, то серед постраждалих були представники освіти, педагоги, науково-викладацького складу.
Якщо ми беремо саме місто Миколаїв, тут найбільший відсоток складає інженерно-технічна інтелігенція. Далі йде освітянська інтелігенція – це другий прошарок постраждалих. Потім третій – це вже національні операції НКВС (прим.ред. – Народний комісаріат внутрішніх справ), а саме польські і німецькі операція, коли під кат репресії підпадали згідно цих національностей, – розповів Ігор Ніколаєв.
Він додав, що з точки зору толернатності, щодо жертв репресії 30-х років минулого століття, не слід їх розмежовувати, адже життя кожної людини є безціним.
Зазначимо, в Україні у 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решта були відправлені до в’язниць і таборів.
За даними державного архіву Миколаївської області, тільки по Миколаївщині у 1937-1938 рр. було винесено близько 6 300 вироків, з них до розстрілу – більше 2000.
Нагадаємо, 17 травня, в Україні пройшла річниця Дня пам’яті жертв політичних репресій.