НАТО. Фото - Укрінформ

НАТО пропонує розширити угоди про контроль над ядерною зброєю

НАТО виступає за зміцнення системи міжнародного контролю над ядерною зброєю і пропонує поширити дію міжнародних угод на більшу кількість систем озброєння та долучати до них більше країн.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції за підсумками другого дня зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу, повідомляє Укрінформ.

«Всі союзники залишаються твердо відданими контролю над ядерною зброєю. Вони привітали нещодавнє рішення продовжити дію нового договору START (Договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь між США та Росією). Це має бути не завершенням, а початком для зусиль зі зміцнення міжнародного режиму контролю над ядерною зброєю.

Ми бачили, що Росія продовжує розгортати нові дестабілізуючі системи ядерного озброєння. Нам необхідна угода, яка охоплюватиме більше видів такої зброї і включатиме інші держави, такі як Китай», – зауважив керівник Альянсу.

За його словами, союзники погодилися з необхідністю продовжувати зусилля щодо перегляду й адаптації до нових викликів політики НАТО у сфері стримування й оборони, включаючи відповідь на ракетну загрозу з боку Росії.

Читайте також: Україна чекає на план щодо членства в НАТО, – Разумков

«НАТО має довготривалі зобов’язання щодо контролю над озброєнням, роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї. Ми залишаємося унікальною платформою для Європи та Північної Америки з консультацій щодо майбутнього контролю над озброєнням. Тому що це допоможе зберегти мир. Тож режим контролю над озброєнням має враховувати нові реальності», – додав Столтенберг.

Нагадаємо, що Україна й НАТО цьогоріч розроблять додаткові заходи і практичні кроки для покращення взаємосумісності збройних сил у рамках Програми партнерства розширених можливостей.

Поширити:

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930