Фото: Deep Space Food Challenge

NASA заплатить 500 тисяч доларів за ідеї по вирощуванню продуктів в космосі

Космічне агентство NASA готове заплатити шалені гроші тому, хто придумає як вирощувати свіжі продукти в космосі.

Про це повідомляє UPI, передає ТСН.

Крайній термін для конкурсу Deep Space Food Challenge призначений на 30 липня. Канадське космічне агентство також запустило аналогічний конкурс з поетапними нагородами. Остаточний переможець буде оголошений 2024 року, він і отримає головний приз конкурсу.

Провідний науковий співробітник NASA за передовими технологіями харчових продуктів Грейс Дуглас каже, що агентство потребує нових ідей, що стосуються продуктів харчування.

У NASA є знання і напрацювання в цій галузі, але ми знаємо, що подібні технології і ідеї існують і за межами агентства. Підвищення обізнаності допоможе нам залучити фахівців з різних сфер, які можуть мати ключ до розвитку нових технологій, – говорить Дуглас.

Читайте також: Маск став найбагатшою людиною світу

NASA вже намагалося впровадити в космосі вирощування зелені і редиски. Інші експерименти включали використання дріжджів для вирощування поживних речовин, які могли б доповнювати раціон космонавтів. Але жоден з цих методів не дав значної кількості їжі.

NASA планує повернути астронавтів на Місяць в 2024 році. Космічне агентство також має довгострокові цілі по висадці людей на Марс, куди найкоротший шлях в обидва боки займе близько 250 днів, що робить поповнення запасів практично неможливим.

Нові продовольчі системи повинні забезпечувати постійний запас високоякісної їжі, яку команда зможе приготувати і з’їсти після довгого робочого дня, – підсумувала Дуглас.

Нагадаємо, 100-річний британський ветеран Другої світової війни Том Мур, який торік зібрав більш ніж 35 мільйонів доларів для служби охорони здоров’я, помер через COVID-19. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram