Напередодні Дня скорботи і пам’яті жертв війни миколаївцям показали виставу за книгою Нобелівської лауреатки

Напередодні 22-го червня – 79-ї річниці від початку війни в Миколаєві показали особливу виставу. На захід запросили ветеранів, студентів, школярів і просто небайдужих миколаївців. Підготували захід актори незалежної театральної студії.

Ініціатор заходу Олександр Жолобецький каже, через карантин цього року не вдалось достойно привітати ветеранів з Днем Перемоги. Тож вирішили зробити їм невеличкий подарунок у вигляді вистави напередодні Дня скорботи і пам’яті жертв війни.

Як День Перемоги, так і день початку війни – ці дати ми маємо пам’ятати завжди і передавати нашим поколінням. З цієї мити життя нашої країни змінилось і розділилось на «до» та «після». Чотири довгих роки наші батьки, діди і прадіди відвойовували свою землю і після цього ще було багато років, коли відновлювали країну. Це знакова дата і дуже важливо, що Незалежна платформа піднімає цей непідйомний пласт, – каже громадський діяч.

Керівник Незалежної театральної платформи Віктор Смірнов каже, очолюваний ним театр-студія завжди готує до цих дат подарунки для глядачів. Однак так сталося, що цього року живе спілкування довелось замінити на віртуальне. Актори зробили аудіо-версію вистави за документальною книгою Нобелівської лауреатки Світлани Алексійович «У війни не жіноче обличчя». Цього дня вперше презентували театралізовану постановку, колектив театру вніс туди власні родзинки.

Ми переклали цей твір на українську мову. Звісна річь, що неможливо було все охопити, бо там дуже багато матеріалу. Ми вибрали, на наш погляд, найцікавіше і ми винесли це на сцену. Це складно, тому що це документ, це згадки. І в документальній виставі в нас задіяно проєктор, в нас задіяна сцена, в нас задіяні танцювальні колективи, вокал, – розповів Віктор Смірнов.

У виставі задіяні близько 30-ти акторів. Серед них є цілі родини. Ганна Шведова у постановці є символом жіночності й материнства, а сцені вона з двома доньками, молодшій виповнилось лише 6 місяців.

Вистава відбулась у Варварівському будинку культури. Директор закладу каже, це перший, зі зрозумілих причин, за останні 3 місяці захід.

Незалежну театральну платформу Олександр Жолобецький в якості партнера підтримує з минулого року. За плечима вистави за мотивами творчості Дмитра Креміня, дитячі Новорічні казки, проєкт “Сильні жінки» тощо. Не залишили осторонь і ветеранів Центрального району. Подібні проєкти триватимуть і надалі, каже громадський діяч.

Нагадаємо, у Миколаєві вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram