ФОТО: Максим Блінов

Нафтогаз створить цифрову базу геологічних даних

НАК “Нафтогаз України” створює базу геологічних даних про родовища і свердловини, які експлуатує дивізіон “Нафтогаз розвідка та видобування”. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті компанії. У систему вже внесено дані про 43 родовища та понад 1 200 свердловин західного регіону.

“У межах діджиталізації спеціалісти дивізіону «Нафтогаз розвідка і видобування» запустили в роботу програмне забезпечення для управління геолого-промисловими даними. Запуск цієї програми – це початок створення найбільшої в Україні цифрової бази геологічних даних”, – йдеться в повідомленні.

Загалом планується оцифрувати дані про понад 200 нафтогазових ділянок і 5 300 свердловин, які експлуатує дивізіон “Нафтогаз розвідка та видобування”.

“У 2020 році в Харкові розпочав роботу наш центр 3D-моделювання. На цей момент ми вже оцифрували історію західного регіону, попереду опрацювання інформації по Дніпровсько-Донецької западині. Детальний аналіз геологічних даних і 3D моделювання родовищ – це наші інструменти підвищення ефективності процесів і прийняття управлінських рішень в межах реалізації стратегії нарощення ресурсної бази”, – розповів директор дивізіону “Нафтогаз розвідка і видобування” Олександр Романюк.

База даних формується на основі програмного забезпечення ProSource міжнародної компанії Schlumberger і буде інтегрована з іншими системами групи “Нафтогаз”. Створення бази даних триватиме 5 років.

У системі зберігатиметься: геологічна інформація, а саме, дані про ліцензійні ділянки, родовища, свердловини, їх будову та структуру; скан-образи, результати геофізичних досліджень свердловин; інформація про проведені сейсмічні дослідження, профілі свердловин; обсяг видобутку газу, нафти, конденсату, води, результати капітальних ремонтів свердловин; 3D-моделі родовищ; аналіз розробки родовищ, уточнені проєкти, геолого-економічна оцінка, техніко-економічна оцінка.

Нагадаємо, що у листопаді минулого року Україна почала повноцінний реекспорт газу до ЄС. Завдяки привабливим умовам зберігання газу українські ПСГ заповнені на 90%.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram