Фото - novosti-koblevo.mk.ua

На узбережжі Чорного моря планують побудувати космодром

Космодром в Україні можна створити на адміністративному кордоні Одеської і Миколаївської областей.

Про це 20 січня заявили учасники установчої конференції Всеукраїнського об’єднання інноваційно-космічних кластерів – голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький та керівник Національного центру управління і випробувань космічних засобів Володимир Присяжний, повідомляє Гордон.

Читайте також: Держкосмос України продовжить співпрацю з Республікою Корея

Поки що космодром в Україні не будують, бо наша територія густо заселена. При спорудженні такого об’єкта повинні бути дотримані певні вимоги.

Зокрема, необхідна безлюдна територія – не менше ніж 500 км під трасою польотів ракет-носіїв і важливих народногосподарських об’єктів по 200 км в обидва боки від цієї траси, – наголосив Гриневецький.

Голова управління Дніпропетровського космічного кластера Євген Рокитський уточнив, що існують технології, які дають змогу запускати ракети-носії без потреби у зоні відчуження завдяки керованому поверненню: ідеться про кероване повернення першого-другого ступеня ракет, що дає змогу запускати ракети-носії з невеликих територій, не завдаючи шкоди довкіллю.

Перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Сергій Тарута зазначив, що об’єднання дасть новий імпульс розвитку космічної галузі і сприятиме співпраці підприємств України з міжнародними компаніями у створенні спільних продуктів і сервісів, зокрема інтеграції України до структур Європейського космічного агентства.

Читайте також: Україна планує запустити в космос сім супутників протягом п’яти років

Нагадаємо, що британська компанія Spacebit у співпраці з американськими партнерами здійснить у 2022 році першу українську місію на Місяць, в рамках якої на поверхню супутника буде доставлено техніку для проведення наукових досліджень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram