На Ташлицькій ГАЕС провели пуск третього гідроагрегату (ВІДЕО)

На Ташлицькій гідроакумулюючій електростанції, яка входить до складу Южно-Українського енергокомплексу, провели пуск третього гідроагрегату. Це допоможе підприємству збільшити потужності до 480 МВт.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Раніше на Ташлицькій ГАЕС працювали два гідроагрегати сумарною потужністю 302 МВт. Перший збудували у 2006 році, другий – у 2007. Щоб провести тестовий запуск третього гідроагрегату, довелося чекати довгих чотирнадцять років. Для української енергетики це – справжній прорив, кажуть атомники, бо тепер гідроакумулююча електростанція швидше та ефективніше покриватиме вечірні і ранкові піки споживання надлишкової нічної енергії.

Пуск вирішили здійснити у професійне свято – День енергетика. На урочистості запросили міністра енергетики Германа Галущенка, керівника Енергоатома Петра Котіна та народного депутата Артема Чорноморова.

Це наш крок і наш шлях до європейської енергосистеми. Це якраз те, що потрібно державі для того, щоб йти стежиною синхронізації та об’єднання всіх наших енергомереж, – сказав Герман Галущенко.

У період піків в енергосистемі гідроагрегат дасть додаткових 150 МВт. Це дуже важливо для проходження осіннього-зимового максимуму, – зазначив Петро Котін.

Гідроагрегат «розганяється» на максимальні 100% потужності приблизно за 2-3 хвилини.

На момент пуску гідроагрегату ми фіксуємо температуру за основними вузлами та постачання технічної води, контролюємо оберти, напругу. За усіма показниками тестовий пуск пройшов вдало, – розповів начальник зміни Гліб Чабанюк.

Цьогоріч Енергоатом виробив рекордну кількість електроенергії за добу – понад 300 мільйонів кіловат-годин. Серед лідерів – Южно-Українська АЕС, яка наразі несе навантаження 3050 МВт, і Рівненська АЕС, яка сьогодні вийшла на 6160 МВт виробництва електроенергії. Третій гідроагрегат допоможе покривати пікові навантаження енергосистеми.

Вода з верхньої водойми перетікає у відвідний канал і в річку, в Олександрівське водосховище. Таким чином вона крутить колесо турбіни, турбіна обертає генератор, а генератор виробляє електроенергію. У пікові режими диспетчер дає розпорядження підключати гідроагрегати. Це може бути зранку або ввечері, коли люди найбільше споживають електроенергію, – пояснив принцип роботи гідроагрегату головний інженер Ташлицької ГАЕС Сергій Музиченко.

Попри безліч переваг будівництво нового гідроагрегату було скандальним. Екоактивісти та екологи били на сполох через заяву Ташлицької ГАЕС про можливе підняття рівня води в Олександрівському водосховищі. Під затоплення могли потрапити землі Національного природного парку «Бузький Гард» і Регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя».

Однак піднімати рівень води не довелося, бо, як виявилося, гідроагрегат може успішно працювати і без цього. Та ймовірність такої потреби з’явиться знову, як тільки почнуть будувати четвертий, п’ятий і шостий гідроагрегати. Атомники ж показують документи і переконують, діють за законом. На зведення третього гідроагрегата мали дозвіл, а далі продовжать проходити процедуру оцінки впливу на довкілля.

Нам Міністерство екології сказало, що вимоги нового закону про оцінку впливу на довкілля не поширюються на третій агрегат, бо його будівництво на позначці 16 м планувалося ще давно, а підприємство на той час мало всі необхідні дозволи. А от наступні блоки – четвертий, п’ятий і шостий – можна буде зводити на позначці 20,7 м лише після отримання нових результатів екологічної експертизи – розповів заступник генерального директора з капітального будівництва Южно-Української АЕС Юрій Фомін.

Повноцінно третій гідроагрегат введуть у роботу та під’єднають до мережі орієнтовно у березні-квітні 2022 року. А добудова Ташлицької ГАЕС, за словами атомників, сприятиме не лише безперебійній роботі самої станції, а й вирішить «водні проблеми» посушливого степового регіону.

Нагадаємо, у червні на Южно-Українській АЕС оновили систему охолодження водосховища.

Раніше повідомлялося, у травні 2020 року третій енергоблок Южно-Української АЕС підключили до мережі.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram