На рівні «кошмарення», – Олена Кісельова про перевірки шкіл на наявність деззасобів

Центральна влада всі проблеми в боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції поклала на органи місцевого самоврядування. І набільш вразливими тут виявились загальноосвітні школи, директорів яких почали штрафувати за порушення режиму карантину.

Таку думку в програмі «Діалог» на телеканалі «МАРТ» висловила депутат міської ради Олена Кісєльова.

Вони («держпродспоживслужба» – ред.») просто проходять, перевіряють сьогодні шкли і думають, що їх основна задача поспілкуватись з директорами, поспілкуватись з дітьми і вчителями і, вибачте, це спілкування на рівні якогось «кошмарення», – переконана депутат. – Вони питають: чи є в вас маски, чи є в вас журнали? Ну є журнал, і що? Журналом будем бити по коронавірусу? Або виділені якісь кошти на дезінфекцію, реальну дезінфекцію наших шкіл і навчальних закладів і хто це повинен робити? Це повинна робити технічний працівник цього закладу, або якась спеціалізована контора, яка має на це ліцензію, дез.засоби, сертифікат?

Тим часом центральна влада, каже Олена Кісельова, обмежилась написаннями постанов та закріпленням за собою контролю. Тим часом як вся відповідальність лягає на місцеву владу.

Дивіться також: Ситуація з COVID-19 у Миколаєві та звернення до депутатів Миколаївської міської ради

У нас карантин жорсткий був тоді, коли людей було не так багато (хворих на коронавірус – ред.), порівняно з сьогоднішнім днем, але в нас був економічний кошмар і всі – подобалось це кому чи ні – вжились в ситуацію і зрозуміли, що це, мабуть, адекватні речі. Після того центральна влада каже: та не, це ми вас просто стимулювали для того, щоб у вас щось в свідомості спрацювало. Зрештою відбулась зворотно пропорційна залежність. Після цього люди всі поїхали на моря, в нічні клуби, гулянки, веселощі – літній сезон ми закінчили. Пішли до школи, вийшли на роботу і що ми бачимо? Реальну загрозу люди не усвідомлюють, – каже Олена Кісельова.

Що стосується програми по боротьбі з поширенням коронавірусу в м. Миколаєві, яку депутати в червні ухвалили на сесії, джерела її фінансування досі не передбачені, каже депутат.

Дивіться також: Чи є в нас така політична воля, – Кісельова про допомогу підприємцям

Ми сподівались, що будуть заходити якісь кошти (державні – ред.) і працювали на випередження, розуміючи, що якщо немає програми, а є програмно-цільовий метод, то ми потім будем втрачати час на це. Але, нажаль, ми підготувались, а джерел якогось надходження коштів ззовні так і не знайшлось, – розповіла депутат. – Ми виходимо і виживаємо за рахунок того бюджету, який був сформований і вже сьогодні ми в ньому бачимо недоотримання коштів.

Олена Кісельова висловила сподівання, що до місцевих виборів депутати зберуться принаймні ще один раз на засідання, щоб вирішити проблеми фінансування програми по боротьбі з поширенням COVID – 19 в М. Миколаєві. Особливо тих пунктів, що стосуються допомоги незахищеним верствам населення.

Нагадаємо, Київ і 17 регіонів України, включаючи Миколаївську область, не відповідають мінімальним вимогам для пом’якшення карантину, введеного через пандемію.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram