Фото - Нобельський НПП

На Рівненщині знайшли зуб мамонта

Археологічну знахідку направили до кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Про це повідомляє Діло з посиланням на Нобельський Національний Природний Парк.

Для перевірки достовірності та експертного висновку дирекція Нобельського НПП направила археологічну знахідку до кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Згідно еспертного висновку, було встановлено, що це лівий верхній моляр другої дорослої зміни (М2), який належав молодому Mammuthus primigenius. Це проміжна (між ранньою та пізньою) товстоемалева форма мамонтів, яка існувала на території Східної Європи у другій половині пізнього плейстоцену, приблизно в інтервалі 55-27 тис. років тому.

Зуб цілий. Повна кількість пластин в зубі – 16. Довжина коронки зуба складає 174 мм, висота – 147,5 мм, ширина – 82,7 мм. Частота пластин на 10 см – 10,25. Середня товщина емалі – 1,7 мм. Зуб практично не зачеплений стиранням, тому форму стирання описати неможливо.

Читайте також: На Луганщині волонтери висадили понад 10 тисяч дерев на місці пожеж

Тепер зуб доісторичної тварини, як цінна археологічна знахідка, займе місце в експозиції історико-природничого музею, який створюють при Нобельському НПП.

Зазначають, що це перша ідентифікована і досліджена знахідка подібного типу на цій місцевості.

Раніше повідомлялось про те, що Україна увійшла до трійки країн за кількістю поданих проти неї скарг до Європейського суду з прав людини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram