На Миколаївщині вперше цього року виявлено випадок африканської чуми свиней

На території Новоодеського району Миколаївської області 17 грудня був зафіксований випадок африканської чуми свиней.

Це перший випадок захворювання в цьому році, повідомляє прес-служба Миколаївської ОДА.

В цей же день проведено епізоотичне обстеження домогосподарства, де був зафіксований випадок і відібраний патологічний матеріал від загиблої свині. Він спрямований в Миколаївську регіональну Державну лабораторію Держспоживслужби для дослідження на АЧС, – сказано у повідомленні.

Зазначається, що державній надзвичайній протиепізоотичній комісії при Новоодеській райдержадміністрації доручено розглянути питання відшкодування майнової шкоди, завданої фізичним особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації та профілактики африканської чуми свиней, спрямованих на їх вилучення з метою знищення або забою відповідно до пункту 2 підпункту 12 постанови КМУ від 23.04.2008 № 413.

Державним надзвичайним протиепізоотичним комісіям при райдержадміністраціях та міських радах рекомендовано посилити заходи біозахисту на підприємствах, діяльність яких пов’язана з обігом свиней та в особистих селянських господарствах області, – повідомили у облдержадміністрації.

Нагадаємо, 8 грудня, село Кандибине Новоодеської району Миколаївської області закрили на карантин через спалах пташиного грипу.

Як відомо, у Сінгапурі жінка, яка перехворіла під час вагітності коронавірусною хворобою, народила здорову дитину, яка вже має антитіла до COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram