На Миколаївщині школярів вчитимуть сортувати сміття

У рамках національної освітньої програми School Recycling 8 жовтня о 14:00 відбудеться онлайн-марафон з роздільного збору відходів. 

Сміття – цінний ресурс. Замість шкоди землі та водоймам, воно може отримати друге життя завдяки переробці чи видобутку енергії. Уявіть, що для сортування навіть не потрібно шукати спеціальні пункти здачі, – це можна зробити просто в школі.

До участі запрошуються команди шкіл у такому складі: директор або його заступник, відповідальний вчитель та учень. Долучитися можуть й громадські організації, а також всі, хто цікавиться екологічними питаннями. Захід відбудеться у додатку Zoom і транслюватиметься на сторінці School Recycling у Facebook. Заповнити анкету на участь можна тут

Впровадження системного підходу до поводження з відходами у навчальних закладах на міжнародному, державному та регіональному рівнях зменшить обсяг утворення відходів шляхом їх переробки та повторного використання, позитивно вплине на життя населення, забезпечить якісне формування екологічної культури у громадян і стане прикладом для наслідування у світовій спільноті,  – коментує Юлія Мархель, засновниця ГО Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World».

Усі охочі запровадити систему сортування в школах дізнаються про роздільний збір відходів, принципи командної роботи, документацію, роботу з підрядниками, залучення додаткових ресурсів й опанують навички проєктного менеджменту. Спікери та експерти нададуть практичні поради, а школи-учасниці зможуть одразу спланувати впровадження екопроєкту. Тридцять з них отримають менторство для його реалізації.

Дивіться також: У Миколаєві створили «Еколенд для молоді»

Роками ми напрацювали універсальну концепцію Програми, яка  якісно сприяє ефективному розвитку й реалізації пріоритетів Нової української школи та Національної стратегії поводження з відходами в навчальних закладах. Разом на шляху до «zero waste» пропонуємо зануритись у світ School Recycling World як базовий комплексний підхід екологічної освіти населення – додає Ксенія Ренчковська, очільниця ГО Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» в Україні.

Громадська організація презентує та надасть у відкритий доступ всі необхідні методичні матеріали, плакати, календарі, які знадобляться на шляху до екожиття. А для того, щоб кожен зміг дізнатися всі нюанси та отримати покрокову інструкцію, створять онлайн-відеокурс.

Головний організатор проєкту – Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» спільно з Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it, Ukraine!» за сприяння Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру, фінансової підтримки  PepsiCo Fоundation та генерального партнера – компанії PepsiCo Україна.

Нагадаємо, 9 вересня, у Миколаєві нагородили маленьких переможців онлайн-конкурсу дитячого малюнка «Екогерої починають яскраве літо». Решта учасників отримали заохочувальні призи у вигляді еко-рюкзаків і соків від партнерів проекту.

Як відомо, голова Чорноморської митниці Олександр Шуцький заявив про потенційну екологічну катастрофу, яка може виникнути у Миколаївській області в разі аварії на глиноземному заводі. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram