Фото - facebook.com/zamazeeva.official

На Миколаївщині почали працювати над відновленням аграрної галузі в області

Відбувається напрацювання кроків щодо відновлення економіки регіону.

Голова Миколаївської облради Ганна Замазєєва провела зустріч із аграріями регіону, щоб розробити шляхи збереження галузі в умовах повномасштабного російського вторгнення. Про підсумки зустрічі вона розповіла на своїй сторінці у Facebоok.

Виконуємо завдання Президента України Володимира Зеленського – напрацьовуємо кроки щодо відновлення економіки регіону!

Миколаївщина – аграрний та логістичний хаб країни. Російське повномасштабне вторгнення значно вдарило по всіх ланцюгах наших сільгоспвиробників, тому ми, як влада, просто не маємо права залишатися осторонь.

Плідно попрацювали з нашими аграріями, адже мають реагувати і на “економічному фронті” на повномасштабне рашистське вторгнення в Україну, – написала вона.

Ганна Замазєєва розповіла, що під час зустрічі намітили конкретні шляхи та механізми виходу із ситуації, оскільки сільгоспвиробники краще знають, що конкретно потрібно зробити, щоб перезапустити та налагодити економічні процеси у галузі.

Вдячна кожному за неймовірний конструктив та практичні пропозиції щодо взаємовигідного партнерства держави та аграріїв у такі складні часи, – додала вона.

У результаті вдалося зібрати:

  • Пропозиції про держгарантії каналами збуту та логістики з урахуванням зупинки морських перевезень;
  • Пропозиції щодо зберігання врожаю та переробки сільгоспсировини, що ґрунтуються на принципах забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану;
  • Пропозиції умов забезпечення аграріїв пально-мастильними матеріалами;
  • Пропозиції щодо інструментів держфін гарантій для аграріїв;
  • Усі напрацювання вже систематизовані апаратом Миколаївської обласної ради та найближчим часом будуть направлені до КМУ та інших профільних установ.

Також вирішили низку невідкладних для аграріїв питань щодо сільгосптехніки, які “застрягли” після введення воєнного стану.

Дякую керівництву ТОВ “Техноторг” та особисто Ігорю Калюжному за сприяння. І, найголовніше, наші аграрії, як і всі ми з вами, безмежно довіряють Збройним силам України і вірять, що незабаром окупантів буде вигнано з України!

Зокрема, про ліквідацію акцизу на паливо для аграріїв (який спрямовують на ремонт доріг), яким вони заправляють комбайни та трактори, адже вони працюють у полях та жодним чином не руйнують дороги. Пропозиція також сформульована та чекає на перемогу України над агресором.

Переконана, що наші напрацювання будуть підтримані на всіх рівнях, адже в їхньому розробці брали участь не лише аграрії, а й народні депутати Максим Дірдін, депутати Миколаївської обласної ради Віталій Порхун та Ігор Савченко, представники районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, – резюмувала голова облради.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram