Фото - ГУ ДСНС України у Миколаївській області

На Миколаївщині надзвичайно високий ризик виникнення пожеж

Особи, винні у виникненні пожеж у екосистемах, притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до чинного законодавства.

Адміністрація національного природного парку «Бузький Гард» закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!

Зазвичай причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду.

Пожежі виникають в усіх районах нашої країни, особливо в теплу пору року у лісах, на торф’яниках, полях, у житлових будівлях і на промислових підприємствах. Вогонь знищує будівлі і споруди, дерева і тварин, зазнають каліцтв і гинуть люди. Пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу.

Читайте також: У Миколаївській області загорілося пшеничне поле і комбайн

У вогні гинуть корисні комахи, які зимували у верхніх шарах ґрунту, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.

Шкода від спалювання сухої трави багатолика та вкрай небезпечна. До складу диму від спалювання сухої рослинності та її залишків входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найбільш отруйних для людини речовин.

Особи, винні у виникненні пожеж у екосистемах, притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до чинного законодавства.

Читайте також: У Южноукраїнську згорів гараж та припаркована поряд “Нива”

Нагадуємо: забороняється спалювати листя, гілля, сухостій, сміття, побутові та інші відходи. За порушення вимог цих Правил ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 850 грн до 1700 грн відповідно.

Крім того, за підпали, знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільгоспугіддях порушника можуть притягнути до відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з нею, громадянину може загрожувати від 3060 гривень до 6120 гривень штрафу. Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15 300 гривень до 21 420 гривень.

Закликаємо усіх мешканців громад відмовитися від практики випалювання сухої трави та інших рослинних залишків: не шкодьте довкіллю! Також наголошуємо, що в країні діє воєнний стан, ворог лютує, не створюйте додаткової роботи працівникам ДСНС.

Читайте також: Понад 800 пожеж зареєстровано в Миколаївській області з початку повномасштабного вторгнення

Актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram