На Київщині спалахнув пташиний грип

У селищі Клавдієво-Тарасове Київської області зафіксували спалах пташиного грипу. Вірус виявили у птиці, яку утримували в приватному домогосподарстві.

Про це повідомляє обласне управління Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів.

Результати молекулярно-генетичних досліджень показали, що у птиці в одному з домогосподарств виявили РНК-вірус пташиного грипу. Відучора там ввели карантин, зонування та запровадили обмеження.

До буферної зони потрапила територія радіусом три кілометри навколо місця, де виявили інфекцію. У зоні спостереження – територія радіусом 10 км, на якій розташована низка селищ. Під наглядом також комерційне господарство з утримання та забою птиці «Виробничо-торговельна компанія “Ранко”».

Мешканців населених пунктів, що увійшли до зон захисту та нагляду, просимо з розумінням поставитися до дій працівників Держпродспоживслужби та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення грипу птиці на інші території, – зазначено в повідомленні.

Раніше повідомлялося, у січні в селі Трихати Миколаївського району зафіксували випадки пташиного грипу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram