Фото: ВВС

На кордоні з Україною перебувають близько 130 тисяч російських військових, — Резніков

На даний момент на кордоні з Україною знаходяться близько 130 тисяч російських військових, але не спостерігається жодних дій військового характеру, які відрізнялися б від ситуації навесні минулого року.

Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков під час виступу у Верховній Раді, пише видання «Новое время».

Станом на сьогодні не спостерігається жодних явищ чи дій військового характеру, які помітно відрізнялися б від того, що відбувалося навесні минулого року, перед Великоднем. Єдина відмінність у військовому плані, за яким ми уважно стежимо, це ситуація в Білорусі. Що кардинально відрізняється – це інтенсивність гібридних заходів, насамперед інформаційних, а також вплив цих заходів на макроекономічну ситуацію, – пояснив він.

Олексій Рєзніков зазначив, що на даний момент на кордоні перебуває близько 130 тисяч військових разом із морською та авіаційною компонентою.

Зараз ми спостерігаємо за частинами, які налічують близько 112 тисяч осіб, а з морським та авіаційним компонентом це близько 130 тисяч осіб. У квітні минулого року бойовий компонент, який стягувала Росія, складав 126 тисяч осіб. Отже, кількість тоді і зараз можна порівняти. Незрівнянна реакція, – додав глава Міноборони.

Він також роз’яснив, чому цифри про кількість російських військ, які озвучують у ЗМІ, різняться.

Хтось показує цифри щодо присутності російських військ до 200 кілометрів від держкордону України, а хтось — до 400 кілометрів. Ми використовуємо дані щодо зони до 200 кілометрів, вони точніше відображають тенденцію, — зазначив Олексій Резніков.

Він також наголосив, що українська розвідка, він особисто та головнокомандувач Збройних сил України перебувають у постійному контакті з міжнародними партнерами.

Ми маємо всю повноту інформації і в деяких моментах уточнюємо дані наших іноземних колег, — резюмував Олексій Резніков.

Нагадаємо, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич попросив городян не панікувати через те, що Російська Федерація почала стягувати війська до українських кордонів.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський закликав громадян мислити критично, логічно та позитивно, читаючи новини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram