На 2022-й рік депутати міськради для виконання своїх повноважень на округах просять виділити 27 мільйонів гривень

На 2022-й рік депутати міськради для виконання своїх повноважень на округах просять виділити 27 мільйонів гривень. Ідеться про так звані «депутатські» гроші, що зараз не закладаються заздалегідь в бюджет міста, а перерозподіляються з інших видатків за залишковим принципом. З яких статей зняти кошти вже теж продумали.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Проєкт рішення розглядали члени депутатської комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту. Пропонувалось зняти 27 мільйонів гривень з видатків департаменту житлово-комунального господарства, передбачені на роботи з благоустрою в місті.

Депутат Олександр Мєдвєдєв каже, часто звертається до адміністрації Інгульського району, в якому розташований його виборчий округ з проханнями виборців про ремонт або благоустрій територій. Однак, найчастіше отримує відписки про відсутність бюджетних коштів на виконання робіт. Тому вбачає вихід у тому, щоб депутати самотужки реагували на прохання мешканців, маючи для цього заздалегідь виділені кошти.

З практики минулих скликань були ці гроші на виконання депутатських обов’язків виділені. Так було завжди в бюджеті міста. І я наполягаю, що вони були в бюджеті. Потім кожен депутат, або депутати об’єднувались, приходили до департаменту фінансів і робили розпис цих грошей, – розповів Олександр Мєдвєдєв.

Однак, директор департаменту фінансів Віра Святелик нагадала депутату, що подібна практика закладати гроші на виконання депутатських повноважень заздалегідь відійшла у минуле.

Немає такого поняття як резервний фонд, за відсутності резервного фонду на вирішення нагальних проблем пов’язаних з природою, – пояснила Святелик. – Тому, навіть якщо давали так звані “депутатські” кошти – це кошти на виконання доручень виборців. Їх розподіляли із залишків. Для того, щоб ці кошти розподілити потрібен напрямок від депутата, куди саме він направляє ці кошти?

Віра Святелик додала, що члени комісії як депутати мають повноваження винести пропозицію про виділення коштів для своєї діяльності на округах з інших видатків. Також директорка департаменту фінансів нагадала членам комісії, що вони забули включити в подану на розгляд суму ще 500 тисяч гривень. Це така ж сама сума, яка передбачена на кожного депутата, на діяльність міського голови. Адже його посада так само є виборною.

У підсумку члени комісії з соціальних питань проголосували за те, щоб винести питання виділення 27,5 мільйонів гривень на депутатську діяльність по округах на розгляд сесії. Рішення ухвалили одностайно.

Раніше повідомлялось, що чиновники мерії презентували проєкт бюджету Миколаєва на наступний рік.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram