«Миколаївводоканал» відкоригує проєкт програми з оновлення інфраструктури водопостачання та водовідведення

Депутати комісії з питань житлово-комунального господарства 8 лютого розглянули міську цільову програму «Оновлення інфраструктури водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв на 2019-2033 рр.».

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

Гендиректор МКП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко окреслив основні проблеми інфраструктури водопостачання – значні втрати води, висока аварійність каналізаційних колекторів і водоводів, наднормативне споживання електроенергії, використання застарілих технологій з підготовки питної води та очищення стоків.

За аналізом, який ми зробили з 2017 року по 2020 рік, ми бачимо, що кількість аварій збільшується. У 2017 році було 1315 аварій на системах водопостачання і водовідведення, в 2018 – 1371 аварія, 2020 – 1460 аварій. Виходячи з цих цифр, зрозуміло, що система не може сама себе відновити, їй необхідно займатися, на наш погляд, у рамках тієї програми, яку ми зараз представляємо”, – зауважив Б.Дуденко.

За словами директора підприємства, відповідальність за реалізацію цієї програми повинно взяти на себе місто, яке представлено Миколаївською міськрадою. Депутати висловили бажання дізнатися про систему водопостачання і водовідведення в місті, основні завдання програми (реконструкція очисних споруд водопроводу та каналізації, насосних станцій, мереж).

За цією програмою ми зараз працюємо з ЄІБ, і ряд компонентів програми вже виконані – це реконструкція будівлі решіток на Галицинівських очисних спорудах (зараз ми будемо підписувати контракт щодо продовження реконструкції Галицинівських очисних споруд), реконструкція колекторів (ул. Адмірала Макарова, ул. М. Морская, ул. Кузнечна. Також закуплено техніку – каналопромивочну машину, машини, які будуть обслуговувати колектори тощо”, – сказав Б.Дуденко.

За словами Бориса Дуденка, в тариф на водопостачання і водовідведення закладена інвестиційну складову, за рахунок якої проводиться також ряд заходів. Однак, як сказав керівник підприємства, в бюджеті на 2020 й і 2021 рік фінансування цієї програми не було передбачено.

Депутат Владислав Чайка сказав, що хоче подивитися, що саме зробили в 2019-2020 рр., і скільки коштів було виділено на це.

Гендиректор МКП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко погодився скоротити термін програми (з 2021 року, а не з 2019), зазначив, що трохи зміниться загальна сума на реалізацію програми.

Нагадаємо, що Директор КП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко пояснив, чому змінився тариф на воду.

Як раніше повідомлялось, Мер Сєнкевич хоче створити тимчасову комісію щодо ситуації на «Миколаївводоканалі».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram