Миколаївський зоопарк прийняв червонокнижних птахів, яких покинули люди заробляючі на них гроші

Миколаївський зоопарк прийняв 6 червонокнижних птахів, яких в зачиненому будинку покинули колишні господарі. 5 білохвостих орланів та одного беркута випадково знайшла жінка в будинку на вулиці Казарського.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Про знахідку жінка повідомила волонтерів та поліцію.

Вона почула якісь дивні звуки в якомусь напівпокинутому приміщенні і вирішила подивитись, що там. У підсумку виявилось, що вона побачила там крупних птахів та мертвого собаку. Все було за зачиненими дверима. У підсумку вони відчинили будівлю, там було два приміщення, спочатку одне вони відкрили з трьома птахами, а потім ще одне, — розповів старший науковий співробітник Миколаївського зоопарку Віктор Дьяконов.

На лапах у птахів були мотузки, це може означати, що птахів постійно тримали на прив’язі і, скоріш за все заробляли на них гроші. Імовірніше за все, припускають співробітники зоопарку, колишні господарі через обстріли вирішили поїхати з Миколаєва, а тварин залишили в будинку.

Білохвості орлани і беркути перебувають в Червоній книзі, як вимираючий вид. За оцінками орнітологів зоопарку всі особини досить молоді і перебувають в задовільному стані. Однак три місяці вони перебуватимуть на карантині. 

Будь-які тварини, що надходять до зоопарку, особливо, якщо це тварини не із закладів, де їх системно щеплювали і не відстежувалось здоров’я птахів, всіх диків і всіх подібних птахів зоопарк зобов’язаний відправити на карантин, — зазначив Віктор Дьяконов.

Віктор Дьяконов

В даний час, за словами директора зоопарку Володимира Топчого, заклад працює в напіввоєнному стані. Відвідувачам вхід заборонений з простої причини: їх в момент повітряної тривоги просто буде нікуди евакуювати.

Життя ж у зоопарку кипить, співробітники закладу лагодять басейн для слонів, волонтери і співробітники прибирають територію і роблять заготівлю корму для тварин. Вже готовий до переселення «Острів звірів».

Дивіться також: Миколаївський зоопарк потребує допомоги, аби зберегти унікальну колекцію тварин

Також директор зоопарку розповів, що завдяки волонтерській допомозі, в тому числі міжнародній, вдалось погасити борги закладу, розрахуватись з постачальниками їжі для тварин.

Цей місяць ми не просили грошей у міста, ми повністю заплатили тими грошима, що нам перерахували: це і корм, і частково заплата, і комунальні платежі, а це досить велика сума, — сказав Володимир Топчий.

Володимир Топчий

Очільник зоопарку запевняє, колектив готовий і надалі працювати, адже тварини потребують щоденного піклування. Особливо в такий небезпечний для всіх час.

Нагадаємо, Миколаївський зоопарк отримав матеріальну допомогу в розмірі 10 тисяч євро від своїх закордонних партнерів.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram