Миколаївський русдрам опублікував другу частину циклу програм книги «Скіфська одіссея» Ліни Костенко

Миколаївський академічний художній російський драматичний театр представив другу частину культурно-мистецького проекту «Скіфська одіссея».

Програма доступна на сайті театру.

У другій частині програми на глядачів чекає зустріч з миколаївським археологами, філологами та фахівцями бібліотечної справи, які пропонують цікавий культурологічний історичний аналіз твору.

Через тиждень артисти театру обіцяють онлайн-зустріч з героями поеми, яких «оживуть» на сцені.

В анотації до книги зазначається, що героєм поеми-балади Ліни Костенко «Скіфська одіссея» є молодий Грек з Ольвії, який два з половиною тисячоліття тому відправився в плавання по Дніпру-Борисфену в напрямку майбутнього Києва, пізнаючи грецький і скіфський світи Припонтиди.

А це був час народження Європи серед стін Афін. У поемі, написаної блискуче і іронічно, постає перед читачем багатовікова – реальна і міфічна – стихія творення України на стику західної і східної цивілізацій, а сама Україна представлена ​​як невід’ємна частина середземноморської культури. Ця поема набуває особливої ​​гостроти сьогодні, оскільки разом з анексією Криму Росія відібрала також античне минуле України, перетворивши сонячну землю мандрів Геродота в зону ненависті і мілітаризму. Культурологічні аспекти поеми коментуються в Енциклопедії «Скіфської одіссеї», – йдеться в анотації.

Нагадаємо, старший викладач Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського, керівник археологічної експедиції городища Дикий Сад Кирило Горбенко поділився особливостями дослідження історичної пам’ятки та найбільшими археологічним відкриттями. 

Як відомо, представники Національного заповідника «Хортиця» 14 листопада представили результати археологічної експедиції, в ході якої на острові Хортиця знайшли поховання віком близько 2500 років.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram