Миколаївські хореографічні колективи взяли участь у фестиваль-конкурсі півдня України

20 березня 2021 року миколаївські танцювальні колективи з різних закладів культури взяли участь у другому регіональному етапі VI Всеукраїнського фестиваль-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського в місті Одеса.    

Про це йдеться у черговому випуску програми «Відділ культури».

Метою вже шостого всеукраїнського фестивалю-конкурсу є збереження і розвиток народних традицій хореографії, збагачення професійного та аматорського мистецтва, підвищення художнього рівня балетмейстерських постановок.

Позмагатися у танцювальній майстерності із суперниками сусідніх Херсонської та Одеської областей, від миколаївських закладів культури приїхали вісім колективів, зокрема:

  • народний ансамбль танцю «Суднобудівник» Миколаївського обласного палацу культури;
  • ансамбль народного танцю Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв;
  • зразковий хореографічний колектив «Пірует» Миколаївського міського Будинку вчителя;
  • зразковий ансамбль танцю «Український сувенір» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний»;
  • народний художній колектив» ансамбль танцю «Джерельце» Миколаївського міського палацу творчості учнів;
  • народний ансамбль танцю «Золотий колос» Очаківського міського палацу культури;
  • зразковий ансамбль танцю «Радість» Очаківського міського палацу культури;
  • зразковий ансамбль танцю «Юнги» Миколаївського обласного палацу культури.

Кожний колектив намагався своїми силами доїхати, комусь допомагало його керівництво та закладів культури, а також адміністрації освіти. Зокрема, нам дуже допомогло керівництво нашого палацу культури і обласне управління. Тож дуже добре, що дітей вдалось повезти не за гроші їх батьків, а завдяки коштам міста, області чи держави, — відзначив Антон Кізельман, керівник народного ансамблю танцю «Суднобудівник».

Усі творчі колективи розподілили на декілька вікових груп. В рамках дотримання карантинних обмежень Національна хореографічна спілка України вирішила організувати почергові виступи танцювальних ансамблів за прибуттям їх до Одеси.

Готуватись ми до цього конкурсу почали ще на початку 2020 року. Однак через світову пандемію його декілька разів переносили. Було складно, бо сталась велика перерва. Проте цей конкурс все одно лишився пріоритетом для нас, тож ми не втрачали нагоди продовжувати підготовку до нього, — розповіла художній керівник зразкового ансамблю танцю «Український сувенір» Ганна Бобкова.

Регламент фестиваль-конкурсу передбачає три етапи: перший – обласний, другий – регіональний, третій – всеукраїнський та заключний гала-концерт. Миколаївські учасники зізнаються, вже скучили за знайомствами із новими сценами, виступами у режимі реального часу, тож такий захід їх надихає.

За підсумками конкурсу, продемонструвавши найкращі сторони свого творчого хисту і яскраво передавши почуття любові та шани до народного культурного надбання, три миколаївські танцювальні колективи вибороли право представляти наш регіон на всеукраїнському рівні. Це ансамбль «Суднобудівник», хореографічний колектив «Пірует» та ансамбль народного танцю Миколаївського коледжу культури і мистецтв.

Нагадаємо, 17 лютого, на території мікрорайона Намив з’явився ще один центр, де танцювальні колективи можуть проводити підготовку, а талановита молодь відкривати для себе світ сучасної хореографії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram