Миколаївські аптеки лишились без масок

На полицях миколаївських аптек катастрофічний дефіцит масок. Редакція телеканалу провела опитування серед містян, чи дійсно вони вважають медичні ватно-марлеві пов’язки ефективним захиститом від інфекцій?

Через масове занепокоєння поширенням коронавірусу в миколаївських аптеках розкупили ватно-марлеві медичні пов’язки. Однак, на думку фахівців, вони не надають стовідсоткового захисту від зараження. Їх варто використовуються саме тим, хто вже захворів, щоб мінімізувати поширення інфекції серед здорового населення.

“Я не бачу сенсу у цих масках, вони не захищають від вірусу. Оскільки термін їх дії дві години і людина не буде їх міняти так швидко, бо просто не закупиться”, – зазначає аптечний провізор Ірина Іванинська.

На наше запитання, чи є наразі маски у продажі, фармацевти миколаївських аптек розводять руками. На їхню думку, ажіотаж навколо скуповування медичних масок викликаний масовим обговоренням китайського вірусу в медіа. У той же час, працівники медичної сфери не виключають, коронавірус може мати сезонний характер.

Як повідомляли раніше в управління з питань охорони здоров’я Миколаївської міської ради,  у разі виявлення хворих з підозрою на коронавірус, міська лікарня № 1 готова госпіталізувати пацієнтів, оскільки була обладнана всім необхідним.

Тим часом, медичні фахівці рекомендують не нехтувати елементарними засобами профілактики.

“Дотримуватись традиційних правил гігієни, якомога частіше мити руки, обов’язково промивати ніс. Дуже важливо провітрювати і дезінфікувати приміщення. Укріплювати імунітет, споживати побільше вітамінів. При найменших проявах симптомів захворювання звернутись до лікаря і утриматись від контакту з іншими людьми”, – радить фармацевт Марія Мавродій.

Своєю чергою, більшість миколаївців упевненні, ефективна профілактика – запорука захисту організму від будь-якої інфекції.

Нагадаємо, в Україні зареєстрували перший випадок захворювання на коронавірус.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram