Миколаївщина посіла останнє місце в рейтингу областей України за комфортом ведення бізнесу

За підсумками 2020 року, найбільш комфортною для ведення бізнесу в Україні стала Житомирська область. Миколаївська область зайняла в рейтингу з 25 областей останнє місце.

Про це свідчать результати рейтингу «Regional Doing Business – 2020», проведеного Офісом ефективного регулювання Better Regulation Delivery Office (BRDO), передає Delo.ua.

Фото: Delo.ua / Інфографіка

Друге місце в рейтингу зайняла Чернігівська область, на третьому розташувався місто Київ.

У першу п’ятірку також увійшли Рівненська область (4 місце), а також Вінницька та Івано-Франківська області, які набрали однакову кількість балів і розділили п’яте місце рейтингу.

Фото: Delo.ua / Інфографіка

Останні рядки в рейтингу 2020 зайняли Київська область (досліджувалася окремо від столиці), Луганська область (дослідження містом Сєвєродонецьк), Харківська, Херсонська, Хмельницька та Миколаївська області.

Фото: Delo.ua / Інфографіка

Як зазначив виконавчий директор Офісу ефективного регулювання Олексій Дорогань, це вже третє дослідження сприятливості умов ведення бізнесу в українських областях, яке проводить BRDO.

Рейтинг здійснюється на підставі опитування згідно адаптованої методології Doing Business Світового банку… Regional Doing Business – лакмусовий папірець, показує органам місцевого самоврядування, на чому треба акцентувати увагу, щоб поліпшити умови для підприємців і залучати інвесторів, – заявив Олексій Дорогань.

Рейтинг «Regional Doing Business – 2020» визначається за сумою балів, набраної обласним центром в шести компонентах: відкриття бізнесу, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, отримання дозволів на будівництво та електронні сервіси.

Оцінювання проводилось за адаптованою методологією Всесвітнього банку на основі опитування українських підприємців, в якому взяли участь 1 754 респондентів з 25 областей та міста Києва.

За словами керівника проектів BRDO Вадима Загарія, переможець цьогорічного рейтингу – Житомирська область – має високі бали по компонентах «початок бізнесу», «оформлення земельної ділянки» та «приєднання до електромереж.

Однак, навіть у лідера рейтингу є істотні прогалини, які потрібно надолужити, Житомир отримав вкрай низький результат за показником «електронні сервіси» на відміну від ряду центрів, котрі опинилися в кінці загального списку. Тому рейтинг – це проміжний результат, який потрібно не тільки закріпити, а й примножувати, – підкреслив Вадим Загарій.

Серед обласних центрів, в яких значно змінився рейтинг, слід зазначити Запоріжжя (+10 сходинок), Кропивницький (-5 ступенів), Чернівці (+6 сходинок), Херсон (-5 ступенів), Хмельницький (-8 сходинок) і Миколаїв (-11 ступенів).

Нагадаємо, середня формальна заробітна плата в Україні збільшилася більш ніж на 2 тисячі гривень грн – з майже 12 тисяч в листопаді до 14 тисяч у грудні.

Як відомо, у Миколаєві започаткували грантовий проєкт, спрямований на розвиток соціально-відповідального бізнесу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram