Миколаївці відзначили Водохреще обрядом пірнання в річку Інгул на Нижній набережній

19 січня українці відзначають велике церковне свято Водохреще. Воно завершує цикл Різдвяно-новорічних свят, у цей день співають останню коляду, а відчайдухи та глибоко віруючі люди після освячення занурюються в крижану воду. Кілька десятків миколаївців теж пірнали в річку Інгул на Нижній набережній.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Вважається, що сам в цей день Іоан Предтеча охрестив Іісуса в річці Йордан. Традиційно, перед пірнанням воду освячують церковнослужителі. Також читають акафіст і окроплюють святою водою усіх присутніх.

В цьому році ополонку на Нижньому БАМі робити не довелось, Хрещенські морози виявились на рідкість м’якими і лід, що скував Інгул напередодні вже встиг розтанути. Тому, бажаючі окунутись в крижану воду могли робити це без перешкод. Традиційно за безпекою наглядала поліція, чергувала швидка з медиками, а занурюватись у річку усім бажаючим допомагали водолази гірнично-рятувального загону.

Ми вже протягом багатьох років забезпечуємо безпеку, будемо знаходитись поруч з людьми, які будуть занурюватись. В разі чого будемо поруч, раптом у когось судоми, або будуть інші проблеми зі здоров’ям, аби максимально зробити безпечним весь процес, – розповів респіраторник 10-го гірнично-рятувального загону Костянтин Даниленко.

Серед тих, хто не побоявся зайти в крижану воду люди, які вперше пірнали в мороз, а також вже досвідчені “моржі”.

Загалом, серед миколаївців лише на нижньому БАМі набралось кілька десятків бажаючих пірнути сьогодні у річку. Вважається, що вода на Водохреще має цілющі властивості: “змиває” все недобре та загартовує організм. Занурення проходить у спеціально відведених місцях, які попередньо освячують. Також у храмах освячується вода, якою вдома окроплюють житло та тримають як цілющу до Водохреща наступного року.

У вечір перед святом Йордана, Другий Святвечір, готують голодну кутю. Як і на безліч церковних свят, на Водохреще є власні прикмети та заборони. Наприклад, сьогодні слід забути про лайливі слова, не варто вживати алкоголь, лити сльози та прати. Бо вважається, що таким чином оскверняється вода. А ще сьогодні не можна ворожити та виконувати будь-яку хатню роботу.

Раніше повідомлялось, що напередодні Водохреща водолази гірнично-рятувального загону обстежили дно річки Інгул на БАМі.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram