Напередодні Водохреща водолази гірнично-рятувального загону обстежили дно річки Інгул на БАМі

Напередодні свята Водохреща водолази гірнично-рятувального загону спеціального призначення обстежували дно річки Інгул на БАМі. Саме тут 19-го січня Українська православна церква проведе обряд освячення води, а віряни зможуть пірнути в крижану воду. Щоб ця процедура була безпечною ДСНС-ники провели обстеження та прибирання на дні водойми.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександра Герасімені, з проханням убезпечити дно річки Інгул до міського голови звернулась єпархія української православної церкви. Адже, традиційно, саме на БАМі відбуваються основні заходи до свята Водохреща.

На сьогодні державним –гірчнично-рятувальним загоном вживаються заходи щодо проведення водолазного обстеження, де будуть проводитись ці пірнання, аби виключити нанесення травм мешканцям міста, які будуть приймати участь в цих заходах, – розповів Олександр Герасіменя.

Водолазні роботи напередодні Водохреща в районі БАМу проводяться щороку, адже це найбільш популярне місце для вірян, які 19-го січня пірнають в ополонку. Також це місце є популярним для відпочинку всіх інших городян і на жаль не завжди сміття після себе вони доносять до урн. Зрештою деякі предмети опиняються на дні річки і, обростаючи мушлями, стають небезпечними для бажаючих здійснити обряд пірнання.

Залізо, покришки від автомобілів, пляшки, багато чого. Зараз побачимо, що вони (водолази – ред.) дістають. А так в основному це непотріб, який викидується нашими мешканцями, які гуляють Нижньою набережною, – розповів Герасіменя.

Традиційно, найбільше водолази витягли з дна річки Інгул саме пляшок, у тому числі і розбитих. Але цього року улов містив і оригінальні знахідки: зламаний стілець, чобіт, та знаряддя рибалок. Окрім цього дно очистили від старих дощок з цвяхами та великого каміння.

Подібні роботи з обстеження дна проводитимуть і в інших популярних для пірнання 19-го січня місцях: на Намиві, в Яхт-клубі та біля Богоявленського джерела в Корабельному районі. В районі ж Нижньої набережної святкові заходи триватимуть з 11-ї до 15-ї години. В цей час тут чергуватимуть рятувальники, щоб в разі небезпеки надати допомогу тим, кому вона буде необхідною.

Раніше повідомлялось про те, що ДСНСники відпрацювали рятувальні сценарії напередодні Водохреща.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram